Vive Targi Kielce w ćwierćfinale Pucharu Polski. Piłkarze ręczni wygrali w Olsztynie 38:32

Paweł KOTWICA [email protected]
Thorir Olafsson zdobył w środę dla Vive Targi Kielce 6 bramek.
Thorir Olafsson zdobył w środę dla Vive Targi Kielce 6 bramek. Sławomir Stachura
Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując wczoraj w Olsztynie, w meczu 1/8 Warmię Anders Group Społem 38:32.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn - Vive Targi Kielce 32:38 (16:22).
Vive Targi Kielce: Cleverly, Szmal - Tomczak 6 - Jurecki 6, Tkaczyk 3, Przybylski - Rosiński 3, Zorman 1 - Zaremba 1, Buntić 3, Jurasik 3 - Kuchczyński 3, Olafsson 6 (3) - Stojković 3. Kary 6 minut (Stojković 6 - czerwona kartka 58 min).

Warmia: Kotliński, Sokołowski, Boniecki - Gujski 6, Malewski 5, Rumniak 3, Zyśk 4, Wuszter 4, Jankowski 4, Bartczak 1, Ćwikliński 4 (2), Garbacewicz 1. Kary 10 minut (w tym Wuszter 6 - czerwona kartka 52 min).

Kielczanie pewnie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, który zdobywali w trzech poprzednich edycjach. Wprawdzie słabo zaczęli mecz i przez 10 minut prowadzili gospodarze (2:0, 3:1, 5:2, 6:3), ale w 11 minucie po golu Tomasza Rosińskiego był już remis 7:7 i od tego momentu karty zaczęli rozdawać kielczanie, którzy w 23 minucie po trafieniu Denisa Bunticia prowadzili już 18:10.

Już niemal tradycyjnie nasz zespół miał słabszy początek drugiej połowy i w 38 minucie po golu Bartosza Wusztera gospodarze zmniejszyli straty do trzech bramek (21:24).To głównie efekt słabej mobilizacji w grze obronnej. Wystarczyło, że w tym elemencie nasi zawodnicy zagrali przez kilka minut twardziej i ich przewaga znów wzrosła, w 45 minucie gola zdobył skuteczny w drugiej połowie Bartłomiej Tomczak i było 23:31.
W sobotę o godzinie 18 Vive Targi Kielce gra w Puławach wyjazdowy mecz PGNiG Superligi z Azotami.

W innych meczach 1/8 Pucharu Polski: Jurand Ciechanów - Chrobry Głogów 30:25 (17:15), ŚKPR Świdnica - Azoty Puławy 22:28 (9:10), Gaz System Pogoń Szczecin - Siódemka Miedź Legnica 38:36 po dwóch dogrywkach (32:32, 27:27, 12:16), Zepter AZS UW Warszawa - Stal Mielec 28:30 (18:15).