Vive Targi Kielce zagrają w sobotę o pierwsze miejsce w turnieju Spielothek Cup

/PK/
Dwa zwycięstwa różnicą jednej bramki odnieśli piłkarze ręczni Vive Targi Kielce w pierwszym dniu rozgrywanego w niemieckich Luebbecke i Minden turnieju Spielothek Cup. W sobotę zagrają o pierwsze miejsce w turnieju z francuską Dunkierką, która wygrała drugą grupę. Pojedynek tych zespołów będzie sprawdzianem przed meczami Vive Targi Kielce i Dunkierki w grupie Ligi Mistrzów.

Kielecka drużyna gra w Niemczech bez dwóch kontuzjowanych lewych rozgrywających - Michała Jureckiego i Piotra Chrapkowskiego. Pierwszy z nich ma zapalenie okostnej w okolicach pachwiny i trenuje indywidualnie w Kielcach, drugi złamał kość śródręcza prawej dłoni i czeka go miesięczna przerwa w treningach.

Mecze eliminacyjne turnieju w Niemczech trwały po 30 minut. W piątek kielczanie zmierzyli się z dwoma ekipami niemieckimi, drugoligowym Eintrachtem Hildesheim i pierwszoligowym GWD Minden. Sobotni finał, w którym kielczanie zmierzą się z wicemistrzem Francji, Dunkerque Handball Grand Littoral, będzie rozgrywany już w normalnym czasie - dwa razy 30 minut. W turnieju dominują więc zespoły spoza Niemiec - dwa, które biorą w nim udział, zmierzą się w finale.

Eintracht Hildesheim - Vive Targi Kielce 19:20

Najwięcej bramek dla Vive Targi Kielce: Manuel Strlek 6, Ivan Cupić 5 (2), Krzysztof Lijewski 2.

Niemieccy sędziowie nad wyraz chętnie wysyłali kielczan na ławkę kar, stąd zwycięstwo mistrzów Polski było minimalne. Czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Żeljko Musa.

GWD Minden - Vive Targi Kielce 18:19

Najwięcej bramek dla Vive: Julen Aginagalde 5 (3), Denis Buntić 4, Tomasz Rosiński i Ivan Cupić po 3.

Inny mecz tej grupy również zakończył się jednobramkową różnicą - Minden przegrało z Eintrachtem 15:16.

Kolejność: 1. Vive Targi Kielce 4 pkt., 2. Eintracht Hildesheim 2, 3. GWD Minden 0.

Wyniki grupy A: TuS N-Lübbecke - TV Emsdetten 13:17, TV Emsdetten - Dunkerque Handball Grand Littoral 13:14, TuS N-Lübbecke - Dunkerque Handball Grand Littoral 14:15.

Terminarz sobotnich meczów: godz. 16 - o 5. miejsce - TuS N-Lübbecke - GWD Minden, godz. 17.45 - o 3 miejsce - TV Emsdetten - Eintracht Hildesheim, godz. 19.30 o 1 miejsce - Dunkerque Handball - Vive Targi Kielce.