Vive Tauron II Kielce pokonał lidera!

PK
Kamil Markiewicz
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron Kielce pokonał lidera rozgrywek, Czuwaj Przemyśl.

Vive Tauron II Kielce – Czuwaj Przemyśl 33:32 (16:17)

Vive Tauron II: Baran,Markowski, Drozd - Bulski 3, Vujović 9 (4), Kogutowicz 1, Grabowski 7, Bernacki 4, Siedlarz 5, Bis 3, Ciołak, Bysiak, Grdeń 1.

Spotkanie było niezwykle zacięte, na minimalne prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna, było mnóstwo wykluczeń (38 minut) i aż 4 czerwone kartki (po dwie dla obu drużyn). W 46 minucie Vive Tauron wyszło na prowadzenie 28:23, ale to nie był koniec emocji, bo Czuwaj odpowiedział trzema golami z rzędu.

W 59 min było 33:30, ale zespół z Przemyśla zdążył zdobyć dwie bramki. Kielczanie kończyli mecz trzema zawodnikami z pola na boisku, ale utrzymali wygraną, mimo że 15 sekund przed końcem Maciej Kubisztal z karnego zdobył kontaktowego gola. - Bardzo chcieliśmy wygrać, chłopcy włożyli w mecz mnóstwo serca. W drugiej połowie mocno pomógł nam w bramce Krzysiek Markowski, ale każdy coś wniósł do tej wygranej - mówił trener gospodarzy, Rafał Bernacki.