Vive Tauron II Kielce wygrało w Ostrowcu

/mir/
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Vive Tauronem II Kielce 17:21 (6:13).

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Vive Tauron II Kielce17:21 (6:13)

KSZO: Piątkowski – Kwiatkowski 4, Kożeniewski 3, Król 3, Jeżyna 2, Afanasjev 2, Kieloch 2, Rutkowski 1, Czuwara, Goliszewski, Antolak.

Vive Tauron II : Markowski – Vujović 9, Grabowski 4, Bis 3, Telka 2, Bulski 1, Kogutowicz 1, Siedlarz 1, Bernacki, Ciołak.

Rezerwy Vive Tauronu zasłużenie wygrały derby, przewyższając gospodarzy w każdym elemencie gry. Ostrowiecki zespół raził nieskutecznością, szczególnie w pierwszej połowie, w której zdobył zaledwie 6 bramek. Warto podkreślić kapitalna postawę Krzysztofa Markowskiego w kieleckiej bramce.

Ostatni remis był w 11 minucie (4:4), a potem już dominowali goście. To w tym, okresie gry ostrowiecki zespół seryjnie marnował sytuacje sam na sam, a Markowski bronił rzuty z 6 metrów i po kontratakach. W ciągu 18 minut KSZO zdobył tylko dwie bramki i do przerwy przegrywał 6:13.

Nieco lepiej ze skutecznością gospodarzy było po przerwie, ale goście cały czas utrzymywali bezpieczne prowadzenie. Tylko raz gospodarzom udało się zmniejszyć stratę do trzech bramek (16:19). Na pomeczowej konferencji trener rezerw Vive Tauronu, Rafał Bernacki, chwalił swój młody zespół za dojrzałość i dobra grę w obronie, natomiast trener KSZO, Tomasz Radowiecki, zapowiadał męską rozmowę z zawodnikami.