MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Bejscach trwa budowa oczyszczalni ścieków. Koszt inwestycji to prawie 3 miliony złotych. Zobacz, jak idą prace

OPRAC.:
Aleksandra Wieczorek
Aleksandra Wieczorek
W Bejscach trwa budowa nowej oczyszczalni ścieków. Powstaną też: pompownia, przyłącza i niezbędna infrastruktura gwarantująca prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni. Koszt wyniesie prawie 3 miliony złotych.
W Bejscach trwa budowa nowej oczyszczalni ścieków. Powstaną też: pompownia, przyłącza i niezbędna infrastruktura gwarantująca prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni. Koszt wyniesie prawie 3 miliony złotych. Gmina Bejsce
Gmina Bejsce realizuje inwestycję pod nazwą "Budowa oczyszczalni ścieków wraz z pompownią, przyłączami i niezbędną infrastrukturą" gwarantującą prawidłowe funkcjonowanie przedsięwzięcia oraz garażu na działkach w Bejscach. Koszt tej inwestycji to 2 789 640 złotych.

W Bejscach powstanie nowa oczyszczalnia ścieków za prawie 3 miliony złotych. Planowane zakończenie prac - 11 maja 2024 roku

Prace w Bejscach obejmują budowę nowej oczyszczalni i rozbiórkę starej już istniejącej. W skład inwestycji wchodzi przede wszystkim wykonanie oczyszczalni ścieków z obrotowym złożem biologicznym. Będzie zawierała sześć odseparowanych stref oczyszczania w jednym zbiorniku w tym: osadnik wstępny, cztery strefy biologiczne z obrotowym złożem i osadnik wtórny. Powstanie też garaż na sprzęt wykorzystywany do bieżącego i zimowego utrzymania dróg gminnych. W trakcie budowy jest również sieć wodno-kanalizacyjna. Projektowana sieć jest ciśnieniowym i grawitacyjnym układem kanalizacyjnym, na powierzchni terenu widoczne są jedynie włazy studni kanalizacyjnych.

Wykonano też plac, utwardzony betonem wraz z murami z przeznaczeniem na boksy w których będzie składowane kruszywo na utwardzenie dróg gminnych oraz piasek i sól na zimowe utrzymanie dróg. Drogi dojazdowe i dojścia utwardzone zostały kostką betonową oraz kruszywem drogowym. Wokół terenu inwestycji wybudowano ogrodzenie. Koszt inwestycji wynosi 2 789 640 zł, plus koszt inspekcji nadzoru 29 600 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie