W Belnie w turnieju strażaków zwyciężyli gospodarze

/KAR/
W Belnie w gminie Bieliny rozegrany został IV Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. W zawodach udział wzięło sześć drużyn.

Zwyciężyli gospodarze Ochotnicza Straż Pożarna Belno. Wyniki: grupa A: Belno - Piotrów 1:0, Dominik Sito; Belno - Huta Nowa 4:0, Artur Bęben 3, Dominik Sito; Piotrów - Huta Nowa 3:0, Sylwester Łata 2, Radosław Kapica. Grupa B: Lechówek - Smyków 2:4, Łukasz Bęben, Michał Poniewierski - Mariusz Majchrzak 2, Hubert Grabowski, Arkadiusz Maciejski; Smyków - Niestachów 3:2, Arkadiusz Maciejski, Seweryn Pakuła, Michał Majchrzak - Łukasz Borek, Adrian Bysiak; Lechówek - Niestachów 3:2, Łukasz Bęben, Michał Poniewierski, Paweł Kowalik - Piotr Porczyński, Adrian Bysiak. Półfinały: Piotrów - Smyków 2:0, Radosław Kapica 2; Belno - Lechówek 2:0, Maciej Soczomski 2. Mecz o trzecie miejsce: Smyków - Lechówek 4:0, Mariusz Majchrzak 3, Arkadiusz Maciejski. Finał: Belno - Piotrów 1:0, Dominik Sito 1. Klasyfikacja końcowa: 1. Belno, 2. Piotrów, 3. Smyków, 4. Lechówek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Wasik z Piotrowa, najlepszym bramkarzem Grzegorz Chrzanowski z Belna, a najlepszym strzelcem Mariusz Majchrzak ze Smykowa.

Oprócz turnieju piłkarskiego, jego uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie "rzutów wolnych", który rozgrywany był w kategorii open. Wzięło w nim udział 25 zawodników. Zwyciężył w nim obrońca tytułu z przed roku Dominik Sito z Belna.

Organizatorami turnieju byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Belnie oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bielinach.