W biegach przełajowych w Pińczowie wystartowało ponad 120 biegaczy

Irena IMOSA [email protected]
Start zawodniczek ze szkół ponadgimnazjalnych do biegu na dystansie 1 kilometra. I. Imosa
Aż 127 zawodników wystartowało w biegach przełajowych o Puchar Burmistrza Pińczowa. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów Święta Niepodległości na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Biegi rozgrywano na dystansach dostosowanych do możliwości zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych.

Od podstawówki do biegu open

W biegu dziewcząt ze szkół podstawowych na dystansie 800 metrów zwyciężyła Zuzanna Bajor ze Szkoły Podstawowej w Brześciu, przed Moniką Ciepirską ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Pińczowie i Sylwią Pitułą ze Szkoły Podstawowej w Brześciu. Chłopcy w tym wieku rywalizowali także na dystansie 800 metrów i wszystkie trzy miejsca na podium wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Brześciu. Pierwszy był Wiktor Nogacki, drugi - Piotr Komisarczyk, a trzeci - Mateusz Satława.

W rywalizacji gimnazjalistów najlepsi byli pińczowianie. Wśród dziewcząt wygrała Eliza Kucharska z Gimnazjum numer 1, przed Agnieszką Kucybałą z Gimnazjum numer 2 i swoją siostrą Patrycją Kucharską z Gimnazjum numer 1. Wśród chłopców, którzy mieli do pokonania dystans 1000 metrów, pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum numer 2: Maksymilian Wójtowicz, Hubert Sadura i Bartłomiej Ciepirski.

W biegu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt na dystansie 1000 metrów wygrała trzecia z sióstr Kucharskich - Ewelina, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych z Pińczowa. Drugie i trzecie miejsca zajęły: Marta Wojciechowska i Martyna Sater (obie z Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja w Pińczowie). Chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych biegli na dystansie 2000 metrów, a bezkonkurencyjni byli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. Wygrał Paweł Kuśniarczyk, przed Dariuszem Sękiem i Dawidem Kowalczykiem.

Na zakończenie rozegrano bieg w kategorii open. Wygrał buszczanin Zdzisław Perepiczko przed pińczowianami: Marcinem Gałczyńskim, Arkadiuszem Majewskim i Mieczysławem Naporą.

Drużynowi zwycięzcy

W punktacji zespołowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Brześciu, wśród gimnazjów najwięcej punktów zdobyła pińczowska "dwójka", a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych.

Sędzią głównym zawodów był Jacek Drozdowski, a głównym organizatorem - Zdzisław Maj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Puchary, dyplomy i nagrody ufundował burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak.