MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Bogorii świętowali jubileusz 25-lecia Ośrodka Pomocy Społecznej

Agnieszka Kuraś
Jubileusz 25-lecia Ośrodka Pomocy Społecznej i Dzień Pracownika Socjalnego. Od lewej: starosta Michał Skotnicki, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie Anna Ogórek, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogorii Anna Czerwiec, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych Anna Krasa, członek Zarządu Powiatu staszowskiego Jerzy Chudy.
Jubileusz 25-lecia Ośrodka Pomocy Społecznej i Dzień Pracownika Socjalnego. Od lewej: starosta Michał Skotnicki, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie Anna Ogórek, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogorii Anna Czerwiec, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych Anna Krasa, członek Zarządu Powiatu staszowskiego Jerzy Chudy. archiwum prywatne
Były życzenia, kwiaty i dyplomy – a okazją do świętowania był jubileusz 25-lecia Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogorii.

Uroczystość zorganizowano w środę, 18 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Wysokach Średnich w Gminie Bogoria. Sposobność do świętowania tego dnia była podwójna, bowiem obchodzono także Dzień Pracownika Socjalnego.

W Świetlicy Wiejskiej w Wysokach Średnich zgromadzili się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych. Zaproszenie na uroczystość przyjęło liczne grono gości, a wśród nich był między innymi: starosta powiatu staszowskiego Michał Skotnicki wraz z członkiem zarządu Jerzym Chudym, wójt gminy Bogoria Władysław Brudek oraz przewodniczący Rady Gminy Bogoria Maciej Tutak, a także dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie Anna Ogórek.

Gości przywitała i jako pierwsza życzenia złożyła Anna Krasa dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych.

- Wszystkim pracownikom pracującym w pomocy społecznej pragnę złożyć serdeczne podziękowania za udzielanie pomocy, skierowanej do wszystkich osób potrzebujących wsparcia oraz ogromny trud włożony w wykonywaną przez Państwa pracę. Jednocześnie składam najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, szczęścia w życiu osobistym oraz satysfakcji i dalszych sukcesów zawodowych. Nagrodą za trud i wysiłek niech będzie szacunek społeczny i wdzięczność osób wspieranych – mówiła dyrektor Anna Krasa.

Na koniec wręczyła ona dyplomy dla pracowników szczególnie zasłużonych w pracy w pęcławickim Domu Pomocy. Otrzymały je panie: Agnieszka Grabiec - kierownik działu medyczno-opiekuńczego, Joanna Rogala - pracownik socjalny, Marzena Samela - opiekunka pracująca 17 lat w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bogorii, a od kilku lat w Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach.

Po wręczeniu dyplomów dyrektor Anna Krasa odczytała piękne życzenia, które na jej ręce złożyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej: „Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna, czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem. Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możemy zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że Wy jesteście, by przyjść nam z pomocą, po prostu przy nas być, gdy tego potrzebujemy. Jak dobrze, że jesteście.... dziękujemy...pięknie dziękujemy…”.

Tego dnia dyplomy za długoletnią pracę otrzymały także pracownice socjalne Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogorii: Teresa Lech, Ewa Włoch i Beata Piórkowska. Dyplomy wręczyła kierownik placówki Anna Czerwiec, która wcześniej złożyła życzenia wszystkim pracownikom słowami:

- Dziś nasze święto, zatem: życzmy sobie wszystkiego najlepszego, sukcesów zawodowych, energii do realizacji ciekawych projektów, jak najwięcej satysfakcji z codziennych kontaktów z ludźmi, którym pomagamy, ochoty do poszukiwania dróg rozwoju, odkrywania nowych sposobów na uniknięcie stresu, wypalenia zawodowego oraz czasu dla siebie, swoich pasji i rodziny – mówiła kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogorii Ewa Czerwiec.

Podczas swojego przemówienia zwróciła uwagę na istotę bycia pracownikiem socjalnym:
- Pomagać umie i może każdy. Skuteczne pomaganie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, pozostającym w trudnych sytuacjach życiowych wymaga jednak podejścia, które wykorzystuje odpowiednie metody, techniki i zasoby. Praca socjalna to zespół powiązanych ze sobą i umiejętnie zaplanowanych działań prowadzonych przez wykształconych pracowników socjalnych we współpracy z osobą wspieraną. To mechanizm polityki społecznej służący rozwiązywaniu problemów społecznych, zapobieganiu ich natężeniu oraz aktywizowaniu jednostek i grup do samopomocy. To działalność polegająca na udzielaniu pomocy jednostkom, grupom lub społecznościom we wzbogacaniu lub odbudowywaniu ich zdolności społecznego funkcjonowania oraz na tworzeniu sprzyjających warunków społecznych. Celem pracy socjalnej jest pomoc w nauczeniu się przez osoby wspierane samodzielności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie