W Busku Zdroju otwarto nowe, luksusowe sanatorium, hotel...

  W Busku Zdroju otwarto nowe, luksusowe sanatorium, hotel Art&SPA Bristol. Zobacz jak się prezentuje (zdjęcia)

  Lidia Cichocka, Adam Ligiecki

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Właściciele Bristolu Dorota i Tomasz Tworkowie dostali w prezencie na otwarcie od burmistrza Buska Waldemara Sikory obraz przedstawiający Bristol przez

  Właściciele Bristolu Dorota i Tomasz Tworkowie dostali w prezencie na otwarcie od burmistrza Buska Waldemara Sikory obraz przedstawiający Bristol przez wojną.

  - To będzie najlepszy w Polsce hotel i sanatorium w najlepszym uzdrowisku - oświadczyli w sobotę w trakcie uroczystości otwarcia czterogwiazdkowego Art&SPA Sanatorium Bristol w Busku Zdroju jego właściciele Dorota i Tomasz Tworkowie, znani przedsiębiorcy z Kielc, właściciele firmy Dorbud.
  Właściciele Bristolu Dorota i Tomasz Tworkowie dostali w prezencie na otwarcie od burmistrza Buska Waldemara Sikory obraz przedstawiający Bristol przez

  Właściciele Bristolu Dorota i Tomasz Tworkowie dostali w prezencie na otwarcie od burmistrza Buska Waldemara Sikory obraz przedstawiający Bristol przez wojną.


  Zamiast cięcia wstęgi, właściciele przeszli... przez stare drzwi. Adam Ligiecki

  Zamiast cięcia wstęgi, właściciele przeszli... przez stare drzwi.
  (fot. Adam Ligiecki)

  Sobotnia premiera miała oryginalną oprawę. Zamiast przecinania wstęgi było... otwarcie drzwi. Strzelały w górę kolorowe konfetti, życzenia składano nawet wierszem.

  By podziwiać nowy obiekt przybyli przedstawiciele władz, ale także artyści z którymi Tworkowie od lat współpracują.
  Są kolekcjonerami sztuki, mecenasami i sponsorami wydarzeń kulturalnych. Z ich zainteresowań wynika też niezwykły profil nowego sanatorium. Ma to być miejsce gdzie sztuka łączy się z terapią i terapia jest sztuką.

  ZOBACZ WNĘTRZA SANATORIUM ART&SPA BRISTOL

  Bristol to połączenie zabytku z nowoczesnością. Stary budynek odrestaurowano dobudowując do niego nowoczesną część hotelową ze strefą uzdrowiskową i SPA.

  Sanatorium podobnie jak restaurację, kawiarnię, hol ozdobiono prawdziwymi działami sztuki a obok budynku ustawiono Żelaznych Ludzi Zbigniewa Frączkiewicza, tych samych których można było kilka lat temu podziwiać na Placu Artystów w Kielcach. Sanatorium będzie zapraszać na wystawy, koncerty, spotkania z artystami. Artysta Zbigniew Frąckiewicz przybył na otwarcie a wraz z nim inni znani artyści zaprzyjaźnieni z małżeństwem Tworków Leon Tarsewicz, Maurycy Gomulicki, Piotr Ambroziak, Marek Cecuła, Radosław Nowakowski czy Adam Garnek.

  Goście biorący udział w otwarciu mogli zwiedzać, degustować przygotowane przez szefa kuchni potrawy i podziwiać starannością wykończenia całości.

  Uroczysta premiera zgromadziła wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli: wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, liderzy buskich samorządów - burmistrz Waldemar Sikora i Jerzy Kolarz, prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Także ludzie z branży budowlanej (Tworkowie właśnie w niej pracują) oraz ludzie sztuki. Nowy obiekt ma bowiem harmonijnie łączyć to, co w życiu człowieka najcenniejsze. Dobre zdrowie i sztuki piękne.

  Nader oryginalne było samo otwarcie. Zamiast powszechnie przyjętego cięcia wstęgi, mieliśmy... bardzo stare drzwi, które otworzyli właściciele. Potem z hukiem wystrzelił w górę kolorowy deszcz konfetti, obejrzeliśmy prezentację multimedialna nowego hotelu; także członków załogi.
  Wartość marki buskiego Bristolu zawiera się w formule 4xZ: zaufanie, zrozumienie, zaangażowanie, zdrowie. To harmonijne połączenie secesyjnej willi Bristol z nowoczesną architekturą. To kompleks uzdrowiskowy - znajdują się tu między innymi spa z pełnym zakresem usług, kryty basen, centrum rekreacyjne.

  Tuż po otwarciu Dorota i Tomasz Tworkowie przyjęli górę życzeń i gratulacji. Burmistrz Waldemar Sikora dołączył do nich prezent - z wizerunkiem Bristolu. Zachwycona nowym obiektem była także delegacja z Niepołomic koło Krakowa. Nie zabrakło nawet życzeń... wierszem, a zgrabny poemat "o blaskach i cieniach życia hotelarzy" został nagrodzony przez publiczność gromkimi oklaskami.

  Po części plenerowej prowadzący sobotnią galę kielecki muzyk i pedagog Artur Jaroń zaprosił wszystkich do obejrzenia hotelu od środka. Podczas uroczystej kolacji mogliśmy też poznać "smaki i zapachy" kuchni Bristolu. Jako gwiazda muzycznej części imprezy wystąpiła znana śpiewaczka Renata Drozd.

  Sanatorium i hotel dysponuje 130 miejscami noclegowymi w 76 pokojach dla gości, znajdują się w nim: basen, kawiarnia, winiarnia oraz salon kominkowy z biblioteką. Mieści się w odrestaurowanym i rozbudowanym dawnym słynnym buskim Bristolu. Dorota i Tomasz Tworkowie kupili zniszczony obiekt i zrobili z niego perełkę.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu BUSKIEGO


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (15) forum.echodnia.eu

  Solec-Zdrój z lotu ptaka. Wrażenie robi nie tylko park [WIDEO]

  Tak z lotu ptaka wygląda Busko-Zdrój

  Powiat buski z perspektywy lotu ptaka wygląda pięknie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć z powiatu buskiego

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce