W Busku-Zdroju odbył się ciekawy turniej dzieci w tradycyjnym Kung - Fu

/dor/
W Buskim Samorządowym Gimnazjum na ulicy Grotta odbył się turniej dzieci w tradycyjnym Kung - Fu. Jego organizatorem był Buski Klub Kung-Fu Yantai.

Zawody zostały zorganizowane w pięciu konkurencjach, w kategoriach wiekowych od 5 lat do 14 lat. W konkurencji form ręcznych od 7 do 10 lat bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Dybała, drugie miejsce zajął Piotr Bezak, natomiast trzecie przypadło Frankowi Stefańskiemu. Udanie w tej imprezie zadebiutowali Jan Kurek oraz Kinga Woźniak.

W konkurencji form ręcznych 6-8 lat znakomicie wypadli najmłodsi zawodnicy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli 7-latkowie - Wiktor Papier, Kacper Lenartowicz, Jakub Kazimierczyk oraz 8-letni Julian Bugdalski. W konkurencji walk Qingda 6-8 lat triumfował Kacper Zych, drugie miejsce zajął Franek Stefański, a trzecie Aleksander Skowron. W Qingda 10-12 lat zwycięstwo odniósł Jan Kurek. Bardzo dobry start zaliczył również Julian Bugdalski.

-Największe ożywienie i duże oklaski publiczności zdobyły najmłodsze uczestniczki turnieju - 5-letnie Julia Bugdalski oraz Amelia Woźniczka - z zadowoleniem mówił Andrzej Cupryjak - Socha, prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai. Za naszym pośrednictwem za pomoc w organizacji turnieju dziękuje Grzegorzowi Solarzowi, dyrektorowi Oddziału ZDZ w Busku-Zdroju oraz rodzicom zawodników. -Cel jaki przyświecał organizacji zawodów, czyli promocja Kung-Fu, a przy tym niwelowanie agresji wśród najmłodszych, został osiągnięty. Były to ciekawe zawody, a dla najmłodszych wspaniała zabawa - dodał Andrzej Cupryjak - Socha. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali starosta Powiatu Buskiego Jerzy Kolarz oraz burmistrz Miasta i Gminy Busko- Zdrój Waldemar Sikora.