MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W czwartek w Kielcach projekcja filmu „Serce bez Granic” i otwarcie wystawy "Polish Madman. Rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim”

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Biskup kielecki Jan Piotrowski oraz prezes Fundacji Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Paweł Zarzycki zapraszają na uroczystą projekcję filmu i otwarcie wystawy „POLISH MADMAN – rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim”.
Biskup kielecki Jan Piotrowski oraz prezes Fundacji Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Paweł Zarzycki zapraszają na uroczystą projekcję filmu i otwarcie wystawy „POLISH MADMAN – rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim”. Diecezja Kielecka
Biskup kielecki Jan Piotrowski oraz prezes Fundacji Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Paweł Zarzycki zapraszają na uroczystą projekcję filmu i otwarcie wystawy „POLISH MADMAN – rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim”.

"Polish Madman. Rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim”

W czwartek, 11 kwietnia, w Kielcach odbędzie się seria wydarzeń dedykowanych pamięci kardynała Adama Kozłowieckiego, organizowanych przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego we współpracy z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych.

Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 12.30 w kinie Moskwa (ulica Stanisława Staszica 5), gdzie zostanie zaprezentowany film „Serce bez Granic”, ukazujący życie i dziedzictwo kardynała, człowieka o niezachwianej wierze i niezwykłej misji. Film ten jest nie tylko hołdem dla jego pamięci, ale również wprowadzeniem w głębsze zrozumienie jego wpływu na świat.

Następnie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt. "Polish Madman. Rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim” przy Bazylice Katedralnej w Kielcach. Wystawa ta, będąca sercem tego wydarzenia, przeniesie uczestników w podróż przez życie kardynała, pokazując jego niezłomność, miłość i poświęcenie.

Ważnym i inspirującym punktem programu będzie spotkanie ze świadkiem życia kardynała, księdzem biskupem Janem Piotrowskim, który podzieli się osobistymi wspomnieniami i doświadczeniami pracy misjonarza. To wyjątkowa okazja, by zadać pytania i zagłębić się w inspirującą historię misji kardynała Adama.

Uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowy album o Kardynale Adama Kozłowieckim SJ wraz z płytą zawierającą film „Serce bez granic”, stanowiący trwałe świadectwo jego niezwykłego życia.

- To wyjątkowa okazja do zgłębienia historii i dziedzictwa kardynała Adama Kozłowieckiego, postaci wybitnej ze względu na swoje doświadczenia, wiarę i działalność misyjną. Jego życie było świadectwem niezwykłej odwagi i determinacji - od ciężkich lat więzienia w obozach koncentracyjnych, przez niezachwianą wiarę w najtrudniejszych momentach, po wybitne osiągnięcia jako misjonarza. Przez swoją pracę w Zambii, kardynał Kozłowiecki nie tylko pomógł kształtować duchowość oraz niepodległość Zambii, ale także stał się mostem łączącym różne kultury, promując dialog i zrozumienie między ludźmi różnych światów

- mówi ksiądz Łukasz Zygmunt, wikariusz biskupi do spraw duszpasterstwa.

- Przez te wydarzenia pragniemy nie tylko uhonorować niezwykłą postać Kardynała Adama, ale także przybliżyć uczestnikom codzienne życie i wyzwania misjonarzy, którzy na co dzień angażują się nie tylko w ewangelizację, ale również w edukację, opiekę zdrowotną i wsparcie lokalnych społeczności. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tej wyjątkowej okazji, która ma na celu nie tylko pamięć, ale również inspirację do niesienia pomocy i otwartości na drugiego człowieka, w duchu dziedzictwa kardynała Adama Kozłowieckiego - dodaje ksiądz Łukasz Zygmunt.

Rozpoczęcie w czwartek, 11 kwietnia, o godz. 12.30 w Kinie „Moskwa” w Kielcach (ul. Stanisława Staszica 5).

W czwartek w Kielcach projekcja filmu „Serce bez Granic” i otwarcie wystawy
od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie