W Dafi Społem brakuje atakującego

SŁAWOMIR STACHURA, KAR
Trener Wojciech Serafin wierzy, że jego zespół zacznie grać lepiej. Kolejny mecz z Cuprum w Lubinie Sławomir Stachura
Drużyna Dafi Społem źle weszła w nowy sezon w PlusLidze. Gładko przegrała dwa pierwsze mecze po 0:3, najpierw z Asseco Resovią w Rzeszowie, a w środę w Hali Legionów z Indykpolem AZS Olsztyn. Spotkanie z olsztynianami trwało zaledwie 70 minut.

W kieleckiej drużynie aż nadto widoczny jest brak atakującego, którego klub szukał, ale ostatecznie nie zakontraktował. Przestawieni z konieczności na tą pozycję nominalny przyjmujący Jakub Wachnik i Michał Superlak, który przed poprzednim sezonem przychodził do Kielc jako … środkowy na razie się nie sprawdza. Wachnik w meczu z Indykpolem szybko został zmieniony przez Superlaka, wszedł jeszcze na parkiet w trzecim secie, ale w całym meczu zdobył tylko pięć punktów. Jego zmiennik – Superlak zdobył w sumie osiem, więc trudno się dziwić, że w ataku kielczanie nic nie mieli do powiedzenia. Bardzo szwankowało też przyjęcie i kontra.

- Nie wiem co się stało, musimy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu, bo nam kompletnie nie wyszło. Potrafimy grać lepiej – przekonywał po meczu Jakub Wachnik.
To samo podkreślał trener Wojciech Serafin, który ma nadzieję, że jego drużyna w kolejnych meczach zaprezentuje się znacznie lepiej.

- Na treningach prezentujemy się zupełnie inaczej, więc mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będziemy to pokazywać. Olsztyn okazał się dla nas za silny – mówił po środowej potyczce Wojciech Serafin.

A kolejny mecz już w sobotę z kolejnym bardzo trudnym przeciwnikiem. Dafi Społem zagra w Lublinie z Cuprum, które podobnie wygrało dwa pierwsze mecze w PlusLidze. W Lublinie o pierwsze zwycięstwo będzie niezwykle trudno, ale może uda się przynajmniej wygrać pierwsze sety w sezonie.

W środowych meczach 2 kolejki:
Dafi Społem Kielce – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (10:25, 19:25, 18:25), Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa 3:2, GKS Katowice – Łuczniczka Bydgoszcz 1:3, MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom 1:3, Espadon Szczecin – Cuprum Lubin 2:3, BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów 1:3, ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Jastrzębski Węgiel mecz 11.10, PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie – mecz 15.11.

1.Indykpol AZS Olsztyn266:1
2. Asseco Resovia Rzeszów266:1
3. Cuprum Lubin256:2
4. ONICO Warszawa245:3
5. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle133:1
6. GKS Katowice234:4
7. Carrad Czarni Radom234:4
8. Łuczniczka Bydgoszcz233:4