W derbach Kielc tym razem lepszy AZS UJK. Były emocje

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

AZS UJK Kielce - AZS Politechnika Świętokrzyska 26:22 (13:13)AZS UJK: Drozd, Czerwiński – Dobrowolski, Papaj 2, Curyło 3, Hady 1 (1), Wójcik 2, Szafarczyk 3, Siedlarz 4 (1), Bysiak 1, Boszczyk 3, Kumański 4, Sornat, Grzesik 3.

AZS Politechnika: Świąder, Godzwon, Porzucek – Kamys 5, Nawara, Sadecki 2, Kwieciński 3, Rączka 5, Ł. Kurek, P. Kurek, R. Nowak, Słomiński, Żaba-Żabiński, Glita 7 (2).

UJK zrewanżował się za porażkę z pierwszej rundy (24:26) i przerwał derbową dominację Politechniki. Ale nie było to łatwe. W pierwszej połowie najpierw prowadzili goście, potem gospodarze, a ta część gry zakończyła się remisem.

Na początku drugiej drużyna trenera Pawła Sieczki odskoczyła na 13:15, ale kolejne 10 minut lepiej rozegrali zawodnicy Tomasza Błaszkiewicza, w 46 minucie doprowadzając do wyniku 20:17. Wcześniej były dwie czerwone kartki – w 36 minucie dla Filipa Hadego z UJK, w 45 dla Marka Glity z Politechniki. Kto wie, jakim wynikiem skończyłby się mecz, gdyby goście nie stracili na ostatni kwadrans swojego najlepszego strzelca. Politechnika jeszcze dwa razy zbliżyła się na różnicę jednego gola (22:21 w 52 minucie i 23:22 w 54), ale ostatnie trzy gole zdobył UJK.