W derbach Kielc UKS SMS Wybicki wygrał u wicelidera, Vive II. 2. liga piłkarzy ręcznych gra ostatnią kolejkę

UKS SMS Wybicki Kielce wygrał na boisku wicelidera, Vive II Kielce.
UKS SMS Wybicki Kielce wygrał na boisku wicelidera, Vive II Kielce. UKS SMS Wybicki Kielce
W ten weekend odbyła się ostatnia kolejka grupy IV drugiej ligi piłkarzy ręcznych. Już w czwartek zagrały ze sobą dwa kieleckie zespoły. Wicelider, Vive II Kielce, przegrał na swoim terenie z UKS SMS Wybicki Kielce. Tężnia Busko-Zdrój w sobotę przegrała na wyjeździe UKS 31 Rokitnica Zabrze, a SMS ZPRP III Kielce w ostatniej serii spotkań miał wolny termin.

Gra 2. liga piłkarzy ręcznych

Vive II Kielce - UKS SMS Wybicki Kielce 24:33 (15:20)
Vive II: Błażejewski - Augustowski 1, Pakaszewski 1, Winiarski 2, Sęk 7 (1), Osman 5 (1), Włodarski 4, Jaworski, Walczyński 2, Rataj 2, Dąbrowski, D. Trela.
Wybicki: Molga, Stec - Pawlikowski, Rżany, Pieńkus 1, Dziedzic 2, Majcher, Rząca 1, Ciszek 2, Dawid Walaszczyk 10, Ciołak 6, Chodur 6, Daniel Walaszczyk, Jakimiec 5, Krupa.
Mecz miał kilka faz. Pierwsza była wyrównana, Od stanu 11:10 dla gospodarzy w 16 minucie Wybicki zdobył pięć bramek z rzędu i do przerwy wyraźnie prowadził. Między 33 a 38 minutą goście znów mieli serię pięciu trafień i było 17:26. Od stanu 18:27 pięć goli z rzędu zdobyło Vive i mecz znów nabrał kolorów. Ale drużyna trenera Rafała Bernackiego ponownie trafiła pięć razy bez odpowiedzi i rozstrzygnęła spotkanie.

UKS 31 Rokitnica Zabrze - Tężnia Busko-Zdrój 33:24 (12:11)
Tężnia: Jastrząb, Smagór - Zawarczyński 6 (2), Kwieciński 3, Maj 1, Wojciechowski 6 (1), Mazur 3, Czaja 2, D. Kubisztal 3 (1).

MOSiR Bochnia - SPR Górnik Zabrze 33:47 (17:21)
AZS AGH II Kraków - Jedynka Myślenice 34:19 (17:10)
MKS Ustroń - Stal II Mielec 29:28 po karnych (24:24, 14:12)
Hutnik Kraków - Grunwald Ruda Śląska 24:30 (14:13)