W derbach Końskie lepsze od Ostrowca

PK
W meczu pierwszej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonało KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski.

KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 23:18 (12:9)
KSSPR: Wnuk - Jakubowski, Bernacki 5, Sękowski, Maleszak 4, Pilarski 1, Rurarz 2, P. Matyjasik 8 (2), T. Napierała 1, M. Napierała 1, Smołuch 1.

KSZO Odlewnia: Zając, Piątkowski - Grabowski 5, Bulski, Cukierski 1, Kogutowicz 1, Afanasjew 2, Goliszewski 2, Sobut 3, Antolak 3 (2), Wędrak 1.

Gospodarze mieli ostatnio sporo problemów kadrowych, w pierwszym meczu sezonu nie zagrali skrzydłowi z pierwszej siódemki, Piotr Gasin i Patryk Mastalerz. W pierwszej, dość chaotycznej i pełnej błędów fazie spotkania, prowadzenie się zmieniało. Od stanu 7:7 w 17 minucie KSSPR zdobyło trzy bramki z rzędu i prowadzenie na tym poziomie utrzymało do przerwy.

Po niej drużyna trenera Mariusza Jurasika szybko odrobiła straty, doprowadzając w 35 minucie do remisu 12:12. Mecz był wyrównany do 44 minuty, kiedy gospodarze przegrywali 15:16. Od tego momentu świetnie zaczął bronić bramkarz zespołu z Końskich, Patryk Wnuk, który nie dał się pokonać przez 14 minut! Jego koledzy z pola zdobyli siedem bramek z rzędu i było po meczu.

Jako trener KSSPR został w tym meczu wpisany do protokołu Piotr Obrusiewicz, były reprezentacyjny skrzydłowy, ponieważ Robert Napierała nie ma odpowiednich uprawnień do prowadzenia zespołu w pierwszej lidze.