W derbach KSSPR Końskie rozbiło KSZO Odlewnię Ostrowiec

W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonało KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski.

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 37:25 (20:11)

KSSPR: Szot, Wnuk – Smołuch 7, M. Napierała 1, Mastalerz 5 (1), Janus, Słonicki 2, T. Napierała 5, Pilarski 4, Szczepanik, Jamioł 5, M. Bąk 2, Rurarz 1, Matyjasik 5 (1).

KSZO Odlewnia: Buchcic, Szewczyk 1 – Kożeniewski 5, Jabłoński 1, Mazur 5, Jeżyna 5 (2), Cukierski, Sękowski 4, Bajwoluk 1, Afanasjew, Wojkowski 1, Kalita 2.

Zdecydowana wygrana konecczan w derbach województwa. W pierwszej połowie ich przewaga była druzgocąca, KSSPR najpierw od stanu 2:2 odskoczyło na 7:2, w 18 minucie prowadziło już 11:4, w 21 – 14:8, w 26 – 18:8, a w 28 – 20:9. Gospodarze przeważali w każdym elemencie, spokojnie, precyzyjnie i skutecznie rozgrywali atak pozycyjny, dobrze funkcjonowały obrona i kontra. W grze zespołu z Końskich widać było powrót do składu Sebastiana Smołucha, który był najskuteczniejszym graczem KSSPR.
W drugiej połowie drużyna trenera Michała Przybylskiego całkowicie kontrolowała sytuację, co w 38 minucie nie przeszkodziło jej wygrywać w rekordowych rozmiarach – 25:13.