W Działoszycach odbył się Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Rywalizowali zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
W sobotę, 2 grudnia, w Hali Sportowej w Działoszycach odbył się Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Organizator
W sobotę, 2 grudnia, w Hali Sportowej w Działoszycach odbył się Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych do turnieju zgłosili się zawodnicy z województw świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Otwarty Dzień Tenisa Stołowego w Działoszycach

Turniej otworzyli wspólnie burmistrz Działoszyc Stanisław Porada i prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Robert Janus. W kategorii U13 prym wiedli zawodnicy z Działoszyc. Zwyciężył Kuba Zając, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli bardzo utalentowani 10 latkowie drugi był Jakub Chmielewski, a trzeci Kacper Krawiec, co było ogromną niespodzianką!

W kategorii U15 zwyciężył Adam Gbiorczyk, przed Kacprem Lipowiczem oraz Jakubem Zającem. Natomiast w najstarszej Kategorii U 18 zwycięzcą okazał się Kacper Lipowicz przed Adamem Gbiorczykiem, a na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Zając. Pomiędzy turniejami uczestnicy mieli możliwość obejrzenia pokazowych treningów w wykonaniu zawodników MGTS Działoszyce oraz uczestniczyć w grach i zabawach z nagrodami, które dla uczestników przygotował Polski Związek Tenisa Stołowego.

- Dla wszystkich uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego został przygotowany poczęstunek. Cieszy nas to, że na turniej przyjechała czołówka zawodników z województwa świętokrzyskiego. Dzień pełen emocji i zmagań przy stołach zakończył się po godzinie 17. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom wytrwałości - powiedział Robert Janus, prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.