W ferie młodzież praktykowała w instalacji sieci komputerowej

Marek Terczak
W czasie ferii zimowych w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie trwały prace związane z modernizacją szkolnej sieci komputerowej. Sieć informatyczna rozrastała się razem z placówką a wykonywane prace modernizacyjne nosiły czasem charakter doraźny.

Duży nacisk był stawiany na zapewnienie niezawodnych łączy w pracowniach zawodowych i specjalistycznych.

- Z chwilą wprowadzenia dziennika elektronicznego i zainstalowania środków audiowizualnych w każdej klasopracowni, sieć stała się mniej wydolna. W klasach pojawił się problem z dostępem do szybkiego Internetu, co wymagało właściwej i sprawnie przeprowadzonej interwencji - mówi Marcin Stańczyk, dyrektor Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie.

Prace obejmowały poprowadzenie poziomych łączy światłowodowych, instalacje czterech punktów dystrybucyjnych, montaż gniazd abonenckich w każdej z dwunastu sal lekcyjnych. Na piętrach zainstalowano punkty dostępowe Wi-Fi dla uczniów i nauczycieli. Pracę prowadziła firma Starnet Pawła Jopka przy wsparciu uczniów Zespołu Szkół.

W ferie młodzież praktykowała w instalacji sieci komputerowej
archiwum szkoły

- Dzięki tej współpracy młodzież klas 2 i 3 Technikum Informatycznego wzięła udział w typowych pracach montażowych oraz instalacyjnych, jakie występują we współczesnych sieciach komputerowych - zauważa Marcin Stańczyk. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w charakterze montera sieci komputerowych a w najbliższym terminie dla zainteresowanych uczniów zaplanowano zajęcia z obsługi spawarki światłowodowej.

- Modernizacja sieci Internetowej powinna się przyczynić do poprawy możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi edukacyjnych w szkole, jednocześnie oferując uczniom niezbędną praktykę - dodaje dyrektor Stańczyk.

Wideo

Dodaj ogłoszenie