Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminach powiatu pińczowskiego (prawie) gotowi na Program 500plus

Bartłomiej Bitner
Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie pokazują przygotowywany pokój, w którym będzi e można pobierać i składać wnioski o świadczenia wychowawcze.
Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie pokazują przygotowywany pokój, w którym będzi e można pobierać i składać wnioski o świadczenia wychowawcze. Piotr Kucybała
W Kijach wszystko jasne, w Działoszycach, Michałowie i Złotej też są gotowi, a w Pińczowie trwają ostatnie prace – związane z przystosowywaniem specjalnego pomieszczenia. Gminy powiatu pińczowskiego są już niemal na sto procent przygotowane do wypłaty świadczeń na dzieci na podstawie tak zwanego programu „Rodzina 500 plus”.

Działoszyce

W Działoszycach uprawnionych do świadczenia może być około 550 dzieci. To oznacza, że o dotację w ramach programu „Rodzina 500 plus” ubiegać się będzie około 400 rodzin z terenu tej gminy, w której mieszkają 793 osoby poniżej 18. roku życia.

- Przygotowania do jego realizacji przebiegają zgodnie z planem. Na przykład wnioski już są dostępne, a pobrać je można w budynku A Urzędu Miejskiego w Działoszycach, dokładnie w pokoju numer 9, czyli tam, gdzie mieści się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wypełnione wnioski będziemy przyjmować od 1 kwietnia do końca czerwca od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, czyli między 7.15 a 15.15. Zajmować się tym będzie pani Katarzyna Wiejacha, której przy weryfikowaniu dostarczonych dokumentów będzie pomagać specjalnie do tego delegowana pracownica – mówi Barbara Wojewoda, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działoszycach.

Wydatki na program „Rodzina 500 plus” w gminie Działoszyce za dziewięć miesięcy 2016 roku mogą wynieść około 4 milionów 50 tysięcy złotych.

Aktualnie ośrodek w Działoszycach wypłaca zasiłki rodzinne dla 249 rodzin, w tym 416 dzieci. Telefon informacyjny: 41-352-60-05.

Kije

W gminie Kije obsługą programu „Rodzina 500 plus” zajmować się będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który mieści się w budynku Urzędu Gminy. Wnioski będzie można tam pobierać i składać (pokoje numer 30 i 33, II piętro) od 1 kwietnia. – Będzie to można zrobić w godzinach pracy urzędu, czyli między 7.30 a 15.30, z tym, że w poniedziałki do godziny 17. To dlatego, że mogą zdarzyć się takie osoby, które pracują i nie miałyby czasu przyjść wcześniej. Dla nich właśnie w ten dzień wydłużamy czas przyjmowania wniosków – mówi Anna Woźniczko, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kijach.

- Prognozujemy, że świadczenie będzie wypłacane na około 280 rodzin, a więc na około 500 dzieci. Wydatki na program „Rodzina 500 plus” za 9 miesięcy 2016 roku wyniosą w gminie Kije: 2 miliony 366 tysięcy – zaznacza Anna Woźniczko dodając, że w tej chwili ośrodek wypłaca zasiłki rodzinne 200 rodzinom, w tym 317 dzieciom. Osób poniżej 18. roku życia mieszka w gminie Kije 817. Telefon informacyjny: 41-356-82-72.

Michałów
W Michałowie program „Rodzina 500 plus” realizować będzie Urząd Gminy. To właśnie w jego budynku, w pokoju numer 5, będzie można składać wnioski od 1 kwietnia od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Jeśli chodzi o pobór wniosków, to jest możliwy i we wspomnianym pokoju, i na stronie internetowej gminy, z której już można go ściągnąć. – Szacujemy, że świadczenia będą wypłacane około 400 rodzinom, w tym około 600 dzieciom. Wydatki na to wyniosą około 2 milionów 600 tysięcy złotych – mówi Halina Głombińska, skarbnik gminy Michałów. Na terenie tej gminy mieszka 915 osób do 18. roku życia. Telefon informacyjny: 41-356-52-43.

Pińczów

Wnioski będzie można składać i pobierać (od 1 kwietnia) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pińczowie. – Pod ten cel przygotowujemy specjalny pokój w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w którym będą się mieścić dwa stanowiska komputerowe. To dlatego, że wniosek i załączniki do wniosku będzie można złożyć także drogą elektroniczną za pomocą systemu teleinformatycznego dostępnego na stronie https://wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski/index.eu po ich uwierzytelnieniu bezpiecznym podpisem elektronicznym – mówi Andrzej Piekoszewski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie. – Szacunkowa liczba rodzin, która będzie ubiegać się o świadczenie wychowawcze, to około 1600, a dzieci od 2000 do 2300. Przewidujemy, że wydatki na program „Rodzina 500 plus” za 9 miesięcy tego roku wyniosą około 9 milionów złotych – dodaje dyrektor Piekoszewski. Przypomnijmy, że aktualnie ośrodek w Pińczowie wypłaca zasiłki rodzinne dla 834 rodzin, w tym 1350 dzieci. Na wtorek, 8 marca, gminę Pińczów zamieszkiwało 3277 dzieci do 18. roku życia. Telefon informacyjny: 41-357-24-32.

Złota
W gminie Złota uprawnionych do otrzymania świadczenia będzie około 370 rodzin, w tym około 590 dzieci. Gmina na ten cel otrzymała około 2 milionów złotych. Wnioski na świadczenia będzie można składać i pobierać (od 1 kwietnia) w mieszczącym się w budynku Urzędu Gminy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej – w pokojach numer 5 i 6 w godzinach pracy urzędu, to jest między 7.30 a 15.30. Obecnie ośrodek w Złotej wypłaca zasiłki rodzinne dla 280 rodzin, w tym 329 dzieci. Na terenie gminy Złota, na dzień 9 marca 2016 roku, mieszkają 724 osoby poniżej 18. roku życia. Telefon informacyjny: 41-356-16-33.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie