Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Połaniec powstanie tężnia solankowa i park linowy! Zakończyło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Tężnia solankowa powstanie przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Połańcu
Tężnia solankowa powstanie przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Połańcu
Znamy wyniki II edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Połaniec na 2024 rok. Mieszkańcy wybrali pięć projektów, a najciekawiej z nich wyglądają te dotyczący budowy tężni solankowej oraz parku linowego.

Park linowy i tężnia powstaną w Połańcu

Głosowanie na pomysły odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną i trwało od 22 sierpnia do 8 września. W głosowaniu mogły brać udział również dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. W sumie mieszkańcy gminy Połaniec oddali 1017 ważnych głosów, czego efektem będzie zrealizowanie 5 projektów.

Najwięcej, bo 260 głosów otrzymał Mini Park Linowy, który powstanie na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy. Konstrukcję parku stanowić będą stalowe profile, pomiędzy którymi zostaną zamocowane na linach rożnego rodzaje przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności, tak by z parku mogły korzystać zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Przeszkody zostaną zamontowane około pół metra nad ziemią, co uczyni park bezobsługowym, nie będzie konieczności używania zabezpieczeń. Z parku będzie mogło korzystać kilka osób naraz, a w razie potrzeby będzie można go rozbudować. Koszt parku linowego wyniesie 60 tysięcy złotych.

Kolejnym realizowanym projektem, który otrzymał 198 głosów, będzie budowa tężni solankowej. Powstanie ona w ogrodzie przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Połańcu. Tężnia zakupiona zostanie wraz z zadaszeniem, sterownikiem, solanką i ławeczkami. Koszt budowy tężni wyniesie 49200 złotych.

Bardzo ciekawym pomysłem, który również zostanie zrealizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu jest instalacja repliki Panoramy Racławickiej. Stanie ona w pobliżu pomnika Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Reprodukcja tego dzieła ma być oświetlona i zabezpieczona przed wandalami. Koszt całego przedsięwzięcia również wyniesie 60 tysięcy złotych. Mieszkańcy oddali na ten projekt 145 głosów.

Czwartym wyłonionym w głosowaniu projektem są kreatywne laboratoria zabawy dla dzieci. Powstaną one na placach zbaw przy ulicach: Madalińskiego, Żapinowskiej i Kościelnej. Te miejsca zostaną doposażone w: panel muzyczno – sensoryczny, warsztat majsterkowicza, stół ogrodnika i eko-kuchnię. Koszt projektu to 59420 złotych. Na place oddano 138 głosów.

Ostatnim zrealizowanym projektem będzie biblioteczna wrzutnia przy wejściu do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu. Narzędzie będzie służyło do samodzielnego zwrotu wypożyczonych książek i umożliwi to przez 24 godziny na dobę. Koszt tego projektu wyniesie 16 tysięcy złotych, głosowało na niego 125 osób.

Gratulacje dla autorów zwycięskich projektów i podziękowania dla mieszkańców, którzy złożyli propozycje zadań. Dziękuję za każdy oddany obywatelski głos, za aktywne włączenie się w proces rozwoju miasta i gminy oraz życie naszej lokalnej społeczności - powiedział burmistrz Połańca, Jacek Nowak.

Z nowych inwestycji mieszkańcy będą mogli korzystać w 2024 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie