W II lidze piłkarzy ręcznych. Efektowne wygrane Wisły i Politechniki

kw, MAT, PK
90 bramek rzucili w sumie piłkarze ręczni Wisły Sandomierz i Politechniki Świętokrzyskiej. Sandomierzanie wygrali z KSZO 47:30, a Politechnika z Orłem Przeworsk 43:26. W meczu rozegranym awansem Vive Targi II Kielce przegrało niespodziewanie z Poloniką Kielce 26:32.

Wisła Sandomierz - KSZO Ostrowiec 47:30 (17:11)

Wisła: Ogorzałek, Skowron - Ogrodnik 12, Kutek 8, Dusak 8, Pawelczyk 6, Karbownik 4, Szklarski 2, Guz 2, Białkowski (2), Małecki 1, Surma 1, Smardz 1, Cupisz.

KSZO: Szewczyk - Zymiera 10, Radowiecki 6, Kuc 5, Sitkowski 3, Gajewski 3, Cukierski 2, Chmielewski 1, Palkiewicz, Jary, Lipka, Nowak.

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz i KSZO urządzili sobie ostre strzelani, w meczu padło aż 77 bramek. Tylko raz na tablicy wynik był remis, 1:1 w drugiej minucie. Od tego momentu na 3-4 bramki ze strony gospodarzy, gości odpowiadali jedną. Ostatnią, 47 bramkę dla Wisły rzucił Piotr Kutek i była to 600 bramka sandomierskiej drużyny w tym sezonie.

AZS Politechnika Świętokrzyska - Orzeł Przeworsk 43:26 (21:14)

AZS Politechnika: Smagór, Porzucek - Bąblewski, Prokop 1, Król 1, Mielcarz 4, Ryba 9, J. Sieczka 2, Kwieciński 5, Żaba-Żabiński, Glita 10, Zagniński, Banach 5, Zygan 6.

Akademicy rozpoczęli od mocnego uderzenia i po ośmiu minutach wygrywali z przedostatnią drużyną tabeli już 7:0. Gości, którzy zjawili się w Kielcach w zaledwie ośmioosobowym składzie stać było jedynie na zniwelowanie strat do trzech bramek. - Cały mecz upływał pod naszą kontrolą. W drugiej połowie gościom zabrakło sił, a my konsekwentnie powiększaliśmy prowadzenie - opisuje trener Politechniki, Paweł Tetelewski.

Vive Targi II Kielce - Polonica Kielce 26:32 (14:16)

Vive Targi Kielce: Szczecina, Buchcic - Pękalski 3, Wrób-lewski 10 (3), Pióro, Hady 5, Cieniek 2, Barczewski 2, Zdroj-kowski, Papaj 4 (1).

Polonica: Jedliński, Żabicki - Maćkowski, Dylewicz 1, So-baś 1, Putała 2, Głowacki 9, Jankowski 2, B. Kutwin 6, Bar 5, Adach 1, Wiórkiewicz 5 (1), Kumański.

W meczu rozegranym w środę Vive Targi Kielce zaczęło od prowadzenia 4:1 (4 min), ale w 17 minucie już przegrywało 8:12, przy czym siedem z ośmiu bramek dla gospodarzy zdobył Bartosz Wróblewski, który potem opadł z sił i jego zespół stracił ostatni atut. Wykorzystała to Polonica, która w drugiej połowie kontrolowała sytuację.