W II lidze piłkarzy ręcznych. Końskie mają punkty za darmo

PK, MAT, mir
Za darmo dostali punkty zawodnicy KSSPR II Końskie, bo przed meczem w hali w Sosnowcu nie pojawił się lekarz. W najciekawszym spotkaniu Wisłą Sandomierz rozbiła AZS Politechnikę Świętokrzyską Kielce 28:18.

MOSiR Arcom Bochnia - Vive Targi II Kielce 26:32 (11:13)

VTK: Buchcic, Kozak, Jastrząb - Wróblewski 5, Stefaniec 5, Fugiel 5, Papaj 3, Pluciński 3, Sękowski 2, Styrna 2, Malinowski 2, Chodur 2, Rączka 1, Pięta 1, D. Przybylski 1, Mochocki.

Przez 50 minut spotkanie było dość wyrównane, choć częściej prowadzili kielczanie, którzy jednak nie zawsze dawali sobie radę z grającą bardzo daleko od bramki obroną gospodarzy. Drużyna trenera Aleksandra Litowskiego wyraźniejszą przewagę wypracowała sobie dopiero w końcówce spotkania.

Grunwald Ruda Śląska - KSZO Ostrowiec 28:25 (11:11)

KSZO: Chmielewski, Szewczyk - Radowiecki 12, Rurarz 5, Gajewski 3, Majchrzak 2, Kuc 1 Cukierski 1, Sieczka, Sitkowski, Stępień, Lipka, Wojdan, Nowak.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a źle zaczęło się dziać w 40 minucie, kiedy gospodarze uzyskali czterobramkową przewagę. Potem było już 26:18. - Dostaliśmy zadyszki, ale o porażce zadecydowały przede wszystkim nasze błędy w ataku, bo w obronie było całkiem nieźle - powiedzial zawodnik KSZO Tomasz Radowiecki.

Wisła Sandomierz - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 28:18 (13:10)

Wisła: Skowron, Ogorzałek, Stolarski - Kutek 9, Pawelczyk 8, Białkowski 3, Sadecki 3, Małecki 2, Szklarski 2, Smardz 1, Kamiński, Zawada, Kucharczyk, Guz.

AZS Politechnika: Smagór, Porzucek - Glita 8, Zygan 4, Lenty 3, Banach 2, Kwieciński 1, Kamys, Żaba-Żabiński, Ryba, Kozłowski, Król.

Kielczanie, którzy pechowo przegrali w pierwszej kolejce Grunwaldem Ruda Śląska, dotrzymywali kroku gospodarzom tylko przez 35 minut. Mieli nawet okazję wyjść na prowadzenie, ale przy stanie 16:14 dla Wisły, zmarnowali aż cztery kontrataki z rzędu. - Graliśmy indywidualnie, każdy sam chciał rozstrzygnąć losy meczu, nie było zespołu - opisuje szkoleniowiec "akademików", Paweł Tetelewski. Efekt był taki, że przez kolejne minuty, siedem bramek z rzędu zdobyli sandomierzanie i zapewnili sobie kolejne dwa punkty.

Zagłębie Sosnowiec - KSSPR II Końskie walkower 0:10.

Gospodarze nie zapewnili opieki medycznej na mecz i po półgodzinnym, bezskutecznym oczekiwaniu na lekarza sędziowie odgwizdali walkower dla gości.