W II lidze piłkarzy ręcznych. Problemy Wisły Sandomierz

/PK/
Dobra kolejka dla naszych drugoligowców. Przegrał tylko KSZO Ostrowiec, a zwycięstwa odniosły obie kieleckie drużyny oraz, choć nie bez problemów, Wisła Sandomierz.

Unia Tarnów - Wisła Sandomierz 30:32 (13:14)
Wisła: Skowron, Ogorzałek - Stolarski 6, Ogrodnik 6, Cupisz 5, Pawelczyk 5, Dusak 4, Kutek 3, Białkowski 2, Sadecki 1, Guz, Małecki, Kwitek.

To był jeden z najtrudniejszych meczów Wisły w tym sezonie. Tarnowianie ani na moment nie dali gościom odskoczyć na bardziej znaczącą różnicę. W dużej mierze wynikało to z tego, że sandomierzanie przestrzelili wiele dogodnych sytuacji i trzy rzuty karne.

Górnik Sosnowiec - Vive Targi II Kielce 27:34 (12:15)

Vive Targi II: Szczecina, Buchcic - Pękalski 2, Wróblewski 7, Pióro 1, Hady 2, Cieniek 8, Barczewski 3, Bąk 1, Przybylski 1, Papaj 8, Zdrojkowski 1.

Kielczanie dominowali od pierwszej minuty meczu, grając konsekwentnie powoli budowali przewagę.

Trrol Bytom - KSZO Ostrowiec Św. 31:26 (15:9)
KSZO: Szewczyk, Pałkiewicz - Zymiera 8, Radowiecki 6, Sitkowski 5, Gajewski 3, Kuc 2, Cukierski 1, Suliga 1, Nowak, Jary, Lipka.

Fatalna skuteczność w pierwszej połowie meczu w Bytomiu zadecydowała o porażce ostrowieckiego zespołu. Pierwszą odsłonę meczu KSZO przegrał różnicą sześciu bramek i mimo niezłej gry w drugiej części spotkania, straty nie udało się odrobić.

Polonica Kielce - Orzeł Przeworsk 42:27 (20:16)

Polonica: Żabicki, Łęski - Salamon 1, Dylewicz 5, Sobaś 2, Kumański 4, Chrząszcz 2, Maćkowski 3, Nawrocki 12, Głowacki 3, Jankowski 1, Bar 5, Adach 1, Wiórkiewicz 3.

Pewne zwycięstwo kielczan po dobrej grze. Wygrana była niepewna tylko do pierwszych minut drugiej połowy, ale wtedy Polonica zagrała mocniej w obronie, wyprowadziła kontry i w 46 minucie wygrywała 30:20.

W innym meczu: Viret CMC Zawiercie - Juvenia Rzeszów 47:26 (25:12). Pauzował AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce.

11. Górnik 12 6 325:415

W następnej kolejce, 12-13 lutego: KSZO - Viret, AZS Politechnika - Górnik, Juvenia - Vive Targi II, Unia - Polonica, pauzuje Wisła.