W II lidze piłkarzy ręcznych. Wanda zostawiła punkty w Kielcach

/PK/, /MATI/
W weekend grały tylko dwa nasze zespoły i oba odniosły zwycięstwa. Szczególnie cenne są punkty AZS Politechniki Świętokrzyskiej, która po raz pierwszy w rundzie rewanżowej pozbawiła punktów Wandę Kraków.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wanda Kraków 37:28 (16:12)
AZS Politechnika: Smagór, Porzucek, Godzwon - Kamys 7, Kozłowski, Zygan 1, Lenty, Kwieciński 1, Nowakowski 7, Rutecki, Sitarski, Kuraś 6, Żaba-Żabiński 1, Glita 9, Kołodziej 5.

Starcie z drużyną, która w rundzie rewanżowej zanotowała dotąd komplet zwycięstw, "akademicy" rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po sześciu minutach prowadzili już 6:0. W 18. minucie było co prawda tylko 10:7, ale potem podopieczni Pawła Sieczki sukcesywnie powiększali przewagę. Po dziesięciu minutach drugiej odsłony było już 22:14.

Orzeł Przeworsk - Wisła Sandomierz 39:44 (21:21)

Wisła: Skowron, Wójcik, Teterycz - Ogrodnik 8, Kucharczak 8, Kutek 7, Dusak 6, Sadecki 6, Białkowski 5, Gach 3, Kaczmarski 1, Guz, Werstler, Zieliński.

"Wiślacy" wygrali z ostatnią drużyną w tabeli, ale nie bez problemów. Słabo zaprezentowali się w obronie, tracąc aż 39 bramek. Początkowo prowadził Orzeł, w 17 minucie goście wygrywali 15:11, ale szybko roztrwonili przewagę. W 38 minucie gospodarze prowadzili 28:25. Wystarczyło jednak, że sandomierzanie nieco poprawili obronę, to dało im okazje do kontr i szybkie odrobienie strat. W końcówce drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego prowadziła już różnicą siedmiu bramek (35:42).

W innych meczach: Grunwald Ruda Śl. - MTS Chrzanów 30:27 (16:16), MOSiR Bochnia - Juvenia Rzeszów 28:30 (15:15), awansem: Vive Targi II Kielce - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 37:30 (11:14), Hit Bytom - Zagłębie Sosnowiec - przełożony na 9 marca.

12. Orzeł 17 4 499-600

W następnej kolejce, 16-17 marca: KSZO Odlewnia - Orzeł, Hit - Vive Targi II, Wisła - Grunwald, Chrzanów - Politechnika.