W Jaworzni odbył się VIII Bieg o Złoty Jawor

dor
Rafał Czarnecki (z prawej) w Biegu o Złoty Jawor był czwarty, najlepszy ze świętokrzyskich zawodników. Z lewej Michał Biały, który zajął trzecie miejsce. Dorota Kułaga
Paweł Raczyński, 21-letni zawodnik z Annopola, wygrał VIII Bieg na 10 kilometrów o Złoty Jawor, który w niedzielę odbył się w Jaworzni. Wśród kobiet najlepsza była Edyta Lewandowska z Łodzi. W imprezie wystartowało 57 zawodników.

Ze względu na fatalną pogodę - zimno, silny wiatr i padający deszcz - w biegu tym razem rywalizowało 57 lekkoatletów, a więc mniej niż w poprzednich latach.

Zaraz po starcie na prowadzenie wyszedł Paweł Raczyński i nie oddał go do mety. Na drugiej pozycji finiszował Kamil Jastrzębski z Kraśnika, na trzeciej jego klubowy kolega Michał Biały, a na czwartej Rafał Czarnecki z Bliżyna, najlepszy zawodnik z Kielecczyzny. -Czwarty raz startowałem w Jaworzni. Teraz nie jestem w formie, nie byłem w stanie powalczyć o wyższe miejsce - mówił Rafał Czarnecki.

Zadowolony z drugiego miejsca był Kamil Jastrzebski z Kraśnika. -Paweł Raczyński był dziś za mocny, nie było szans go dogonić. Jestem zadowolony z drugiego miejsca. Deszcz może tak bardzo nie przeszkadzał, ale wiatr dawał się we znaki i spowalniał nas na trasie - powiedział Kamil Jastrzębski.

Na 28. pozycji sklasyfikowany został Dariusz Kwiatkowski z klubu Jawor Jaworznia, organizator biegu. -Nie przepracowałem zimy tak jak trzeba i było to widać na trasie. Pobiegłem na miarę swoich możliwości - mówił Dariusz Kwiatkowski. Wśród kobiet triumfowała Edyta Lewandowska z Łodzi. -Wystartowałam po dłuższej przerwie i cieszę się, że odniosłam zwycięstwo - mówiła najlepsza zawodniczka VIII Biegu o Złoty Jawor.

Wyniki: mężczyźni - 1. Paweł Raczyński (Annopol) - 0:32,14; 2. Kamil Jastrzębski (Kraśnik) - 0:33,23; 3. Michał Biały (Kraśnik) - 0:33,24; 4. Rafał Czarnecki (Bliżyn) - 0:33,38, 5. Tomasz Gwarek (Szydłowiec) - 0:35,37; 6. Michał Jagieło (Lubienia) - 0:35,55; 7. Karol Grabda (LKB Rudnik) - 0:36,42; 8. Kazimierz Kamola (Chemik Puławy) - 0:37,05; kobiety - 1. Edyta Lewandowska (Łódź) - 0:38,25; 2. Lidia Pytel (Stąporków) - 0:46,26; 3. Marta Stemplewska (Jaworznia) - 0:52,54.