W Jędrzejowie mecz z podtekstami

Kamil Markiewicz
Fragment sobotniego spotkania rozegranego w Połańcu, w którym miejscowi Czarni podejmowali Naprzód Jędrzejów. Na zdjęciu z prawej zawodnik jędrzejowskiej drużyny Tomasz Puchrowicz Tomasz Kaczmarczyk
W weekend Naprzód pokonał faworyzowanych Czarnych Połaniec, remis Wiernej z Lubrzanką Kajetanów, wysoka porażka Unii z Łysicą Bodzentyn

W sobotę, w meczu czwartej ligi Naprzód Jędrzejów pokonał na wyjeździe walczących o mistrzostwo rozgrywek i awans do trzeciej ligi Czarnych Połaniec 1:0. Zwycięskiego gola dla jędrzejowskiej drużyny strzelił w 13 minucie Mateusz Fryc.

Również w sobotę punkt wywalczyła Wierna Małogoszcz, która na własnym boisku zremisowała z Lubrzanką Kajetanów 1:1. Gospodarze prowadzili od 22 minuty po trafieniu Bartłomieja Wijasa. Do wyrównania w 36 minucie doprowadził Bartłomiej Bęben. Wierna pozostaje jedną z dwóch drużyn z czwartej ligi, którym wciąż nie udało się odnieść zwycięstwa w tym sezonie. Oprócz niej w podobnej sytuacji jest Olimpia-Pogoń Staszów.

Czwartej porażki w tym sezonie doznała Unia Sędziszów, która w niedzielę uległa na wyjeździe Łysicy Bodzentyn aż 1:5. Do przerwy gospodarze wygrywali już 4:0. Gola dla Unii na 5:1 strzelił w 58 minucie Adam Brożek.

Ciekawie zapowiadają się weekendowe mecze siódmej kolejki. W sobotę, Wierna zagra w Kielcach, na boisku przy ulicy Prostej z GKS Nowiny. GKS rozgrywa swoje mecze na kieleckim obiekcie, ze względu na modernizację stadionu w Nowinach.

W niedzielę, o godzinie 16, Unia zagra na własnym boisku z niepokonanym w tym sezonie Hetmanem Włoszczowa. O tej samej porze rozpocznie się spotkanie w Jędrzejowie, gdzie Naprzód będzie podejmował Łysicę Bodzentyn. Ten pojedynek będzie miał szczególny wymiar.

Ponieważ obecny trener Naprzodu Janusz Cieślak w poprzednim sezonie prowadził ekipę z Bodzentyna. W przerwie letniej przeszedł do klubu z Jędrzejowa zabierając ze sobą z Łysicy trzech zawodników Piotra Maniarę, Piotra Pawłowskiego i Łukasza Szymkowiaka.

Dostawca: x-news.pl