MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego

Iwona ROJEK
Monika Łukomska, pracownik socjalny z ośrodka pomocy w Bliżynie odbiera nagrodę z stworzenie zespołu interdyscyplinarnego przeciwdziałajacego  przemocy w rodzinie.
Monika Łukomska, pracownik socjalny z ośrodka pomocy w Bliżynie odbiera nagrodę z stworzenie zespołu interdyscyplinarnego przeciwdziałajacego przemocy w rodzinie. Dawid Łukasik
Wczoraj z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ksiądz Andrzej Drapała zostali odznaczeni Złotym Krzyżem Zasługi przez wojewodę świętokrzyskiego za pracę na rzecz ludzi potrzebujących.

Obaj nagrodzeni dziękowali przede wszystkim swoim współpracownikom, bez których nie poradziliby sobie z takim ogromem ludzkich nieszczęść. - Mam wokół siebie kompetentnych i życzliwych ludzi, z którymi możemy nieść tę pomoc w tych ciężkich czasach - podkreślał dyrektor Scelina.

Bożentyna Pałka Koruba, wojewoda świętokrzyski rozpoczynając uroczystość, którą poprowadziła Julia Piotrowicz powiedziała, że nawet najlepsza pomoc i opieka, ale oferowana bez miłości nie spełni swojego zadania, będzie niemiła, dlatego cieszy się, że jest tylu ludzi, którzy niosą pomoc z radością i satysfakcją.

W tym roku wyróżniono najlepszych pracowników socjalnych w trzech kategoriach. Za najlepszą gminę działająca na rzecz powodzian została uznana gmina Połaniec. Statuetkę odebrała Anna Wolska, dyrektorka ośrodka Pomocy Społecznej. - Jestem bardzo wzruszona i dziękuję serdecznie pracownikom sąsiednich gmin, którzy dzień i noc ze mną współpracowali na rzecz osób dotkniętych powodzią - mówiła dyrektor Wolska. - Cała armia ludzi dała z siebie wszystko, żeby powodzianie mogli przeżyć ten trudny czas. Wypłacali zasiłki, zanim nadeszły stosowne dokumenty.

Walczą z przemocą.

W drugiej kategorii zwyciężyli pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku Zdroju, którzy zostali uhonorowani za pracę na rzecz rodzin i dzieci. - Sami stworzyli innowacyjny system wsparcia i świetnie go zrealizowali - motywowała swój wybór wojewoda. - Organizują bale charytatywne, obozy i kolonie dla dzieci, wyprawki szkolne i pomoc rzeczową dla ubogich rodzin. Wyróżniony został Rodzinny Dom Dziecka w Miąsowej za opracowanie i wdrożenie oryginalnych form opieki.
Natomiast w dziedzinie przeciwdziałanie przemocy zwyciężył ośrodek pomocy w Bliżynie, gdyż jako pierwsi powołali zespół interdyscyplinarny składający się z kuratora, policjanta, pracownika socjalnego, psychologa i pomagają rodzinom z problemami. - Aktualnie wspieramy siedem rodzin, gdzie występuje przemoc, zaniedbywanie dzieci, różne uzależnienia, krok po kroku pomagamy im wyjść na prostą - mówiła Monika Łukomska, pracownik socjalny. - Mają tyle problemów, że musimy się wspólnie naradzać, jakie wyjście będzie dla nich najlepsze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie