MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach powstanie wielkie osiedle? Deweloper chce wybudować wieżowce i bloki przy ulicy Hauke - Bosaka. Zobacz zdjęcia i wizualizacje

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Kielecki deweloper chce wybudować wielkie osiedle z wieżowcami przy ulicy Hauke – Bosaka w Kielcach. Może powstać osiedle mieszkaniowe z dziesięcioma budynkami, najwyższy będzie miał nawet 13 pięter. Zobacz wizualizacje.

Nowe osiedle z dużą ilością zieleni przy ulicy Hauke-Bosaka w Kielcach

- Chcemy wybudować 10 budynków, które będą miały od 4 do 14 kondygnacji – informuje inwestor Piotr Gaja. - Projekt przewiduje dużo przestrzeni między budynkami, odległości między nimi będą znacznie większe niż w innych nowych osiedlach. Planujemy dużo zieleni, drzew place zabaw dla dzieci. Przyszli mieszkańcy będą mieli dużo terenów dla siebie.

Inwestor planuje wybudować osiedle mieszkaniowe przy ulicy Hauke-Bosaka w ramach w ramach ustawy lex deweloper, więc zgodę na inwestycję musi wydać Rada Miasta w Kielcach. Wniosek obejmuje teren o powierzchni 27 tysięcy 600 metrów kwadratowych, na którym ma powstać 10 budynków, o różnej wysokości, od sześciu do 13 pięter. Zaplanowano w sumie 529 mieszkań. W niektórych budynkach na parterze mogą powstać lokale usługowo-handlowe, w sumie 15. W podziemiu przewidziano są garaże z platformami poziomymi i pionowymi dla 702 samochodów. Miejsca postojowe - 113 są planowane także przed budynkami. Nie zapomniano o rowerzystach, dla jednośladów powstanie 439 miejsc.

Budynki zaprojektowano w dwóch rzędach równoległych do ulicy Hauke-Bosaka, większość z nich krótszą ścianą będzie zwrócona do drogi. Pomiędzy budynkami wydzielono przestrzeń z zielenią, placem zabaw dla dzieci, małą architekturą i ciągiem pieszo jezdnym. Każdy z bloków będzie miał inny kształt. Od strony ulicy Bąkowej, gdzie istnieją domy jednorodzinne powstanie szeroki pas zieleni i niższe budynki.

Osiedle ma zastąpić zdegradowaną, niedokończoną zabudowę przemysłową, która zostanie rozebrana.
- Nasz plan jest zgodny ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które dopuszcza w tym miejscu zabudowę mieszkaniową – dodaje Piotr Gajda.

Dodatkowe inwestycje w rejonie ulicy Hauke-Bosaka

Inwestor zobowiązał się i zawarł umowę z Miejskim Zarządem Dróg w Kielcach na wykonanie dodatkowych prac, które mają poprawić układ drogowy w tym rejonie. Obejmuje ona między innymi:

  • budowę drogi dla pieszych i rowerów, na odcinku od skrzyżowania ulic Karskiego i Pileckiego do skrzyżowania Karskiego i Hauke- Bosaka, do połączenia z istniejącym chodnikiem oraz drogą dla rowerów.
  • przebudowę skrzyżowania ulic Karskiego i Pileckiego, poprzez wykonanie sygnalizacji świetlnej oraz przejazdów rowerowych, do połączenia z istniejącą drogą dla rowerów
  • budowę jezdni dodatkowej (manewrowej) wraz z budową zjazdu z ulicy Hauke-Bosaka, stanowiącej połączenie jezdni do obsługi inwestycji z ulicy Hauke-Bosaka.
  • przebudowę infrastruktury technicznej będącej w kolizji z realizowanymi pracami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie