W klasie okręgowej jedna niewiadoma. Zobacz wyniki (video, zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ, Rafał SOBOŃ
Roman Antos (na pierwszym planie) zdobył bramkę dla Victorii Skalbmierz w meczu z Wichrem Miedziana Góra. Fot. Kamil Markiewicz
KSZO 1929 Ostrowiec i Zdrój Busko awansują do IV ligi, a Koprzywianka Koprzywnica, Victoria Skalbmierz i Lechia Strawczyn spadają do klasy A. Czwartym spadkowiczem będzie Astra Piekoszów albo Samson Samsonów. Jeśli w ostatniej kolejce Samson Samsonów wygra bądź zremisuje z Neptunem w Końskich, zostanie w klasie okręgowej. Jeśli przegra, a Astra Piekoszów wygra u siebie z Wichrem Miedziana Góra, w "okręgówce" zostanie Astra.

Sławomir Grzesik, trener Zdroju Busko-Zdrój:

- W meczu z Koprzywianką było widać rozluźnienie, szczególnie w sytuacjach pod bramką gospodarzy. W decydujących momentach brakowało kropki nad "i". Po przerwie zdobyliśmy jednak trzy bramki i przypieczętowaliśmy awans do czwartej ligi.

Koprzywianka Koprzywnica - Zdrój Busko-Zdrój 0:4 (0:1), Wiesław Francuz 41 z karnego, 74, Rafał Witkowski 82, Rafał Charyga 87
Zdrój: Ciemiera (46 Gadawski) - P. Bandura, Krzemiński, Kula, Boguszewski - A. Charyga (70 Witkowski), Krupa, Kosela (76 Kordos), R. Charyga - Francuz, Korczak (66 Graca).
Piłkarze Zdroju przypieczętowali awans do czwartej ligi. Mimo że zagrali osłabieni, to bez problemu pokonali zdegradowaną już wcześniej Koprzywiankę.

Piast Stopnica - LZS Samborzec 1:3 (1:1), Piotr Rajca 15 z karnego - Marcin Siudak 42, Maciej Kiliański 60, Marcin Kiliański 87.
Piast: Drozdowski - Fortuna, Mius, Majka, Judasz (86 Ko-piński) - Paweł Rajca, Guła, Cichoń (58 Malec), Skałbania (58 Pisarski) - Piotr Rajca (71 Skiba), Kapusta.
LZS: Cena - B. Lebida, Syguła, Chmiel, Koryciński - Siu-dak (85 Radzimowski), Marcin Kiliański, Maciej Kiliański, Olech - Ogrodnik (75 Lamch), M. Lebida (65 J. Kuśmira).
- Po rzucie karnym przegrywaliśmy 0:1, po bramce wyrów-nującej dominowaliśmy już na boisku. Strzeliliśmy trzy gole, mogliśmy jeszcze więcej, bo zmarnowaliśmy dwie sytuacje sam na sam. Cieszy to, że podtrzymaliśmy dobrą passę. To był nasz siódmy z rzędu mecz bez porażki - powiedział Robert Kuśmira, trener LZS.

- To był kolejny mecz, w którym prowadziliśmy grę, a nie potrafiliśmy tego wykorzystać i po kontratakach traciliśmy bramki. Musimy nad tym popracować - powiedział Piotr Idzik, trener Piasta.

KSZO 1929 Ostrowiec - Lechia Strawczyn 4:0 (2:0), Marcin Dynarek 38, Rafał Lasocki 45, Arkadiusz Czerwiński 55, Michał Kosowski 63.
KSZO 1929: Jabłoński - Czaja, Gruszka (46. Szafirowski), Lasocki, Sarna, Czerwiński, Dryka, Kijanka, Dynarek, Mazepa, Kosowski
Lechia: Wieczorek - Kasprzyk, Picheta, Gołuchowski, Żelazny, Sikora (70. Ciołek), Tkaczyk, Baran, Jas, Piotrowski, Gałęziowski

Przed spotkaniem prezes klubu Dariusz Łata włożył szampana, który przydał się później do świętowania awansu do IV ligi. Cel piłkarze z Ostrowca osiągnęli już wcześniej, jednak godnie pożegnali się z ostrowiecką publicznością. Do przerwy na listę strzelców wpisali się Marcin Dynarek w 38 i grający trener Rafał Lasocki w 45 minucie. W 55 minucie błąd popełnił bramkarz gości, przez co wrzutka Arkadiusza Czerwińskiego znalazła się w siatce. Wynik spotkania ustalił 8 minut później Michał Kosowski, który wykorzystał sytuację sam na sam. Po meczu gospodarze na płycie boiska wraz z kibicami fetowali awans do IV ligi. Dla gości przegrana oznacza koniec marzeń o utrzymaniu się w klasie okręgowej.

Zenit Chmielnik - Neptun Końskie 1:0 (0:0), Michał Rogala 72.
Zenit:Rybiński - Kubicki, Radwański (22 Gmyr), Radomski, Szczepanik - Tacij, Grudzień, Nędza, Bracisiewicz - Rogala (74 Pietryka), Kołdras (65 Frankiewicz).
Neptun: Herda - Michalski, Idzikowski, Lachowski, Skoczylas - Kwaśniak (74 Wojna), Janus, Majchrzak (74 Kluska), Banachowicz - Sroka (85 Fornal), Szymczyk (74 Cieślik).

Piłkarze obu zespołów minutą ciszy rozpoczęli spotkanie w Chmielniku, aby uczcić śmierć zawodnika Zenitu Grzegorza Ogórka. W 22. minucie Piotr Radomski z Zenitu otrzymał czerwoną kartkę za faul na przeciwniku. - Graliśmy w osłabieniu od 22. minuty, co spowodowało, że Neptun miał przewagę. W drugiej połowie zagraliśmy z kontry i właśnie taka sytuacja po dwójkowej akcji Michała Nędzy i Michała Rogali przyniosła nam bramkę dającą prowadzenie, a jak się później okazało zwycięstwo - mówi Waldemar Szpiega, trener Zenitu.

GKS Rudki - Skała Tumlin 2:0 (1:0), Konrad Kowalski 25, Radosław Wójcik 65.
Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Ł. Kowalski, Bassa, D. Kowalski, Graczak (70. Piekarz), Wojciechowski, Brzozowski, Kosmala, K. Kowalski, Wójcik.

Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Dariusza Kowlskiego i precyzyjnej główce Konrada Kowalskiego. Druga po pięknej akcji Kosmali, który dokładnie dośrodkował na pole karne, gdzie ładnym strzałem popisał się Wójcik.

Janusz Ślewa, kierownik drużyny Wichra Miedziana Góra:

-Ponad połowa naszych zawodników nie wie co to jest wola walki i ambicja. Z taką grą można występować w amatorskich rozgrywkach lub "kopać sobie za stodołą".

Wicher Miedziana Góra - Victoria Skalbmierz 1:1 (0:0), Kamil Foderowicz 53 - Przemysław Antos 70.
Wicher: Mazur - Dudzik, Piwowarczyk, Smolarczyk, Surowiec, Foderowicz (80. Jas), Wrona, Surdyn, Krajewski (68. Koza), Sobczyk (72. Piotrowicz), Łukasiewicz.
Victoria: Zmarlak - Stalmach, Wójcik, P. Antos, Much, R. Antos (81. Pisarek), Łakota, Fasolewski, Sennik, Sosiński (90. Okrajek), Szostak (88. Krawczyk).

Sparta Dwikozy - Astra Piekoszów 1:1 (0:0), Maciej Drozdowski 78 - Łukasz Niebudek 57.
Sparta: Boduła - Krasoń, Latański, Orawiec, Drożdżal, Maziarz, Boleń, Mazur, Zajder, Drozdowski, Strojewski (75. Knobelsdorf)..
Astra: Trela - Mularczyk, Jaroszenko, Majka, Mikołajczyk, Niebudek, Kiciak (30. Banaś), Chabros, Brożek (30. D. Marek), Szymoniak, Zychalski.

-Mogliśmy wygrać w Dwikozahc i być bliżej utrzymania się. Niestety w końcówce mecz straciliśmy bramkę. Nie składamy jednak broni i będziemy walczyć dop ostatniej kolejki - powiedział Marcin Zychalski.

Samson Samsonów - Moravia Morawica 3:0 (0:0), Michał Rynk 47 z karnego, 88, Piotr Siwek 80.
Samson: Kita - Dulęba, Jędrzejczyk, Siwek, Czarnomski, D. Rynk, Kowalski (86. Ł. Rynk), Gębski, M. Rynk, Filipczak (80. Brzoza), Kołodziejski.

W następnej kolejce, 7 czerwca: Neptun - Samson (1:3), Moravia - Sparta (0:1), Astra - Wicher (1:3), Victoria - Piast (1:4), Samborzec - Koprzywianka (2:2), Zdrój - KSZO 1929 (1:4), Lechia - Rudki (0:2), Skała - Zenit (0:4).

Klasyfikacja strzelców: 23 - Piotr Mazepa (KSZO 1929), 22 - Piotr Rajca (Piast), Wiesław Francuz (Zdrój), 18 - Michał Kosowski (KSZO 1929), 17 - Mariusz Jaros (GKS Rudki).