W końcu byli skuteczni. UMKS wygrywa z Księżakiem Łowicz (zdjęcia)

/MAT/
Łukasz Fąfara, kapitan UMKS poprowadził swój zespół do zwycięstwa w bardzo ważnym meczu. W sobotę mial 25 punktów i 7 asyst. fot. Sławomir Stachura
W meczu na szczycie drugiej ligi koszykarzy, UMKS Kielce wygrał przed własną publicznością z Księżakiem Łowicz 80:66. Kielczanie przynajmniej do niedzieli i meczu dotychczasowego lidera SKK Siedlce będą na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

UMKS Kielce - Księżak Łowicz 80:66, (18:22, 18:7, 20:20, 24:17)
UMKS:
Bacik 10, Makuch 3 (1x3), Fąfara 25 (3x3), Machowski 7 (1x3), Dryjański 11 - Busz 15 (3x3), Miernik 9 (1x3), Osiakowski.

Kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra obrona przez całe spotkanie i wreszcie bardzo dobra skuteczność w ataku. To był niewątpliwie najlepszy mecz kieleckich koszykarzy w tym sezonie.

Gracze Rafała Gila rozpoczęli go jednak kiepsko, na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero w 12 minucie (po wsadzie Artura Busza było 23:21). Mocna i szczelna defensywa pozwolila jednak jeszcze w pierwszej połowie uzyskać kilkupunktową przewagę. Do przerwy bylo ostatecznie 36:29.

Po przerwie nastąpil popis gry gospodarzy. Mimo że kielczanie nie mogli sobie poradzić ze środkowym rywali Łukaszem Bąkiem (zdobył 33 punkty, czyli połowę zdobyczy calej drużyny), dobra gra w obronie wystarczała do utrzymania prowadzenia. Gdy doszła do tego lepsza niż w ostatnich pojedynkach skuteczność, łowiczanie byli bezpradni. Jeszcze w 27 minucie po rzucie z dystansu doświadczonego Bartłomieja Szczepaniaka przegrywali tylko 45:48, ale ostatnie kilkanaście minut to koncert kielczan. Seryjne przechwyty w obronie, zmuszanie rywali do prostych błędów, szybkie ataki i rzuty z dystansu sprawiły, że już 5 minut przed zakończeniem spotkania mecz był rozstrzygniety.

Po "trójce" Wojciecha Miernika w 35 minucie było już 73:56.