W Końskich zakończył się wyścig Hubala 2018. Poznaj zwycięzców (ZDJĘCIA)

saw
W niedzielę zakończył się w Końskich 13. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Walk Majora Hubala. Wygrał Mateusz Taciak z drużyny CCC Sprandi Polkowice.

Ostatni 4.etap wyścigu z Radoszyc do Końskich długości 176 kilometrów, wygrał Filippo Fortin z grupy Team Felbermayer Simplon Wels. Drugi był Maciej Paterski z Wibatech Merx 7R, a trzeci Szymon Sajnok z CCC Sprandi.

Jak ostatni etap wyglądał na trasie? Dwóch pierwszych zawodników klasyfikacji generalnej - lider Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski) i wicelider Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) - mieli przed startem do 4. etapu ten sam czas. To oznaczało to, że stoczą ze sobą w trakcie dnia zaciętą walkę o żółtą koszulkę.

Na pierwszej lotnej premii w Łopusznie pierwszy finiszował rozprowadzony przez swoich kolegów Taciak. Po tej akcji na prowadzenie wysunęła się kilkuosobowa grupka, do której przeskoczył także lider wyścigu, ale po kilku kilometrach wszystko się rozjechało.

Podczas drugiego podjazdu pod górską premię na Kamiennej Woli peleton rozciągnął się i pękł na dwie części. Po kilkunastu kilometrach sytuacja się ustabilizowała i peleton jechał razem, napędzany przez CCC.

Na końcowych trzech rundach niewiele się zmieniło - na czele kręcili zawodnicy grupy z Polkowic, którym marzyło się zdobycie podwójnego łupu: zwycięstwa w klasyfikacji generalnej oraz etapowego. Na finisz rozprowadzali oni torowego mistrza świata Szymona Sajnoka, jednak 21-latek musiał na kresce uznać wyższość dwójki rywali: Macieja Paterskiego (Wibatech 7R Merx) oraz Filippo Fortina (Team Felbermayr Simplon Wels), który to okazał się najlepszy.

Kilkanaście kilometrów przed metą groźny wypadek miał 23-letni Piotr Brożyna, syn słynnego kolarza Tomasza Brożyny. Uderzył w zaparkowany na poboczu samochód i obrażeniami twarzy i głowy przewieziony został do szpitala.
WIĘCEJ O WYPADKU BROŻYNY PODCZAS WYŚCIGU HUBALA 2018 - >>>CZYTAJ TU<<<

Triumfatorem końcowej klasyfikacji generalnej 13. Wyścigu Hubala został ostatecznie Taciak, obok którego na podium stanął 19-letni Filip Maciejuk - jednocześnie najlepszy młodzieżowiec wyścigu. Trzeci stopień podium zajął Kamil Gradek z CCC.

Zwycięzcą klasyfikacji górskiej został Michał Podlaski (Voster Uniwheels), a punktowej Szymon Sajnok.

4. etap Wyścigu Hubala 2018 - 3 czerwca: Radoszyce - Końskie, 176,4km

Zwycięzca kryterium: Filippo Fortin (Team Felbermayr Simplon Wels)
Zwycięzca klasyfikacji generalnej: Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)
Zwycięzca klasyfikacji punktowej: Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice)
Zwycięzca klasyfikacji górskiej: Michał Podlaski (Voster Uniwheels Team)
Zwycięzca klasyfikacji młodzieżowej: Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski)
Zwycięzca klasyfikacji drużynowej: CCC Sprandi Polkowice

Michał Jurecki developerem! Koło Kielc buduje osiedle

PODSUMOWANIE SEZONU LOTTO EKSTRAKLASY 2017/2018

OCENIAMY KORONĘ PO ZAGŁĘBIU. JAK WYPADŁA MŁODZIEŻ?

Jedenastka 37. kolejki Lotto Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

BYŁEŚ NA MECZU KORONA - ZAGŁĘBIE? [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

ZOBACZ TAKŻE: Info z Polski - Opiekunka ze żłobka nagrana jak znęca się nad dziećmi. Szaleniec z piłą łańcuchową chodził po mieście. Taksówka powietrzna przetransportuje w każde miejsce w Polsce

Źródło: vivi24