W niedzielę derby powiatu - Łysica kontra Spartakus

Kamil Markiewicz
Szymon Michta zdobył zwycięską bramkę dla Łysicy Bodzentyn, w niedzielnym meczu derbowym ze Spartą Caffaro Kazimierza Wielka. Kamil Markiewicz
Nasze zespoły zagrał w kratkę. W niedzielę wygrały, a w środę przegrały mecze

W niedzielę, o godzinie 17, rozegrane zostaną trzecioligowe derby naszego powiatu. Łysica Bodzentyn podejmuje Spartakusa Aureus Daleszyce

Niedzielna kolejka trzeciej ligi była udana dla zespołów z powiatu kieleckiego. Łysica Bodzentyn pokonała na wyjeździe, w derbach naszego województwa Spartę Caffaro Kazimierza Wielka 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w tym spotkaniu Szymon Michta. Spartakus Aureus Daleszyce zwyciężył natomiast na własnym boisku z rezerwami Cracovii Kraków 3:2. Ekipa z Daleszyc prowadziła do przerwy 3:0, po dwóch bramkach Kamila Blicharskiego i jednej Tomasza Stefańskiego. Po przerwie do głosu doszli goście, którym udało się strzelić dwa gole.

To była czarna środa

Już w środę nasze zespoły rozegrały kolejne ligowe mecze. Bliski zdobycia punkty był Spartakus Aureus, który do 89 minuty remisował na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:1. Niestety gospodarze w 89 minucie przeprowadzili skuteczną kontrę i wygrali 2:1. Bramkę dla zespołu z Daleszyc w Krakowie zdobył Kamil Blicharski. Łysica zagrała w Krakowie z rezerwami Cracovii, którym uległa 0:1.

Przyszedł czas na rewanż

W niedzielę, o godzinie 17, Łysica zmierzy się na własnym boisku ze Spartakusem Aureus. Zapowiada się niezwykle emocjonujący pojedynek. Obie drużyny będą chciały wygrać i potwierdzić swoją dominację w powiecie kieleckim. Dla zespołu z Bodzentyna to tym bardziej ważne spotkanie, że będzie on chciał się zrewanżować za porażkę, której doznał w Daleszycach w pierwszej rundzie. Wtedy Spartakus Aureus wygrał aż 4:0.

Zagrają w optymalnych składach

Do niedzielnej konfrontacji nasze drużyny powinny przystąpić w najmocniejszych składach. Po pauzie za żółte kartki do zespołu z Daleszyc wraca Tomasz Stefański, a do drużyny z Bodzentyna Patryk Dulęba.

- Derbowe pojedynki rządzą się swoimi prawami. Łysica będzie chciała zaprezentować się z dobrej strony przed własną publicznością i wygrać. Myślę, że moi zawodnicy poruszeni porażką w Krakowie dadzą z siebie wszystko i zgarną o pełną pulę - mówił Dariusz Kozubek, trener Spartakusa Aureus.

- Myślę, że złość po porażce z Cracovią, tak nakręci moich chłopców, że zrobią oni wszystko, żeby zwyciężyć w derbach. Jeśli zagramy z taką mądrością w defensywie, jak w pierwszej połowie meczu w Krakowie i chęcią dążenia do zwycięstwa, to o pozytywny rezultat niedzielnej konfrontacji będę spokojny - powiedział Piotr Dejworek, szkoleniowiec Łysicy.