W Oblęgorku w gminie Strawczyn odbył się bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Startowałeś? Szukaj się na zdjęciach

Dorota Kułaga
od 16 lat
Na trasach w Oblęgorku w gminie Strawczyn w niedzielę odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach.

W gminie Strawczyn uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Pierwszy z nich to Bieg Honorowy na dystansie 1963 metrów. Długość trasy pochodzi od roku, w którym zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych - Józef Franczak, pseudonim "Lalek". Drugi dystans to "Wyklęta 6", o dystansie 6 kilometrów.

-Na długim dystansie mamy zgłoszonych ponad 130 zawodników. Jest dużo kategorii, sporo nagród. Zapowiada się ciekawa rywalizacja

- mówił przed startem Łukasz Woźniak, dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjne Olimpic w Strawczynie, jeden z organizatorów tego wydarzenia.

Bieg "Wyklęta 6" wygrał Tomasz Biskupski z teamu Zabiegani w Kielcach, który dystans ten pokonał w czasie 22 minut i 9 sekund. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Michał Bąk z Czarnecki Run Team - 22,12, a na trzeciej Michał Kołomański z Czarnecki Run Team - 23,28. Najlepsza wśród kobiet była Małgorzata Czarnota z Nadir Jędrzejów/AZS UJK Kielce - 25:36.

-Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie tym biegiem, który jest poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych

- mówił Tadeusz Tkaczyk, wójt Strawczyna. Dodajmy, że na tym ważnym wydarzeniu był też senator Krzysztof Słoń.

Bieg Honorowy na dystansie 1963 metrów wygrał Maciej Błaszczyk z Olimpu Strawczyn, drugi był Krzysztof Dziuba, a trzeci Michał Jajko.