Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W obrębie Sandomierskiego Parku „Piszczele” powstała "Ścieżka przyrodniczo - edukacyjna"

Klaudia Tajs
W obrębie Sandomierskiego Parku „Piszczele” powstała "Ścieżka przyrodniczo - edukacyjna".
W obrębie Sandomierskiego Parku „Piszczele” powstała "Ścieżka przyrodniczo - edukacyjna". MOSiR sandomierz
30 drewnianych tablic z nazwami drzew i krzewów wyznacza ścieżkę edukacyjno - przyrodniczą w Parku Piszczele, w Sandomierzu. Jak zapowiadają twórcy ścieżki - pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu to dopiero zapowiedź tego, co niebawem pojawi się w sandomierskim Parku Piszczele.

Na trzydziestu drewnianych tabliczkach Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji umieścił informacje dotyczące występujących w parku naturalnych obiektów - głównie drzew i krzewów, oraz przyrody nieożywionej. Oprócz nazw zawarte zostały też krótkie zwięzłe informacje, dotyczące opisywanych obiektów. Jak powiedział Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu ścieżka to pomysł pracowników ośrodka sportu, którzy wykorzystując naturalny potencjał Parku Piszczele, uwarunkowania przyrodnicze, występujących tam drzew, krzewów oraz naturalnego ukształtowania terenu, wykonali ścieżkę.

- Jest to produkt zrobiony siłami pracowników naszego ośrodka, w ramach własnego budżetu - przyznał dyrektor Paweł Wierzbicki. - Kupiliśmy deski i liny. Pracownicy wykonali to w formie wypalarki. Był tu duży wkład merytoryczny naszego pracownika, pana Marka Bażanta, który jest inżynierem, leśnikiem i ma dużą wiedzę w tym zakresie. Myślę, że przy wsparciu burmistrza Sandomierza, będziemy tę inicjatywę rozwijać.

Wszystko po to, aby zwrócić uwagę mieszkańców i turystów na różne ciekawe gatunki drzew oraz naturalne elementy przyrodnicze, które można spotkać w obrębie "Parku Piszczele". Ścieżka prezentuje relacje pomiędzy różnorodnymi naturalnymi elementami środowiska i ich wpływie na życie mieszkańców. Wskazuje możliwości dobrej koegzystencji mieszkańców oraz flory i fauny w obrębie miasta.

Ścieżka w planach ma być dalej rozwijana i docelowo objąć cały "Park Piszczele", ma służyć zarówno mieszkańcom jak i turystom odwiedzającym Sandomierz, a także uczniom sandomierskich szkół jako „żywe lekcje przyrody” na które pomysłodawcy serdecznie wszystkich zapraszają.

W przyszłości w Parku Piszczele mają stanąć także ule dla pszczół murarek i zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków.Wszystko po to, aby ścieżka miała nie tylko walory poznawcze, ale także edukacyjne.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie