Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Osieku spotkali się z Ewą Winnicką, znaną dziennikarką i reporterką. Zobacz zdjęcia

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Ewa Winnicka (pierwsza z lewej) opowiadała czytelnikom z Osieka o swoich książkach i reportażach
Ewa Winnicka (pierwsza z lewej) opowiadała czytelnikom z Osieka o swoich książkach i reportażach
W środę, 8 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku miało miejsce spotkanie autorskie z reporterką i dziennikarką Ewą Winnicką. Wydarzenie zorganizował Dyskusyjny Klub Książki w Osieku.

W Osieku spotkali się z Ewą Winnicką

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Kunowska, moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w Osieku. Rozmowa toczyła się wokół bohaterów reportaży Ewy Winnickiej oraz okoliczności, w jakich powstawały. Autorka opowiedziała o historiach Polaków żyjących na emigracji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Mówiła także o książkach napisanych w duetach: z Dionisiosem Sturisem „Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey” oraz „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia” a także o najnowszej książce napisanej z Magdaleną Grzebałkowską pod tytułem „Jak się starzeć bez godności”. Ostatnia pozycja to pełna humoru i inteligencji książka, która bez lukru i frazesów mówi o starości. Część spotkania dotycząca właśnie tej lektury wzbudziła dużo emocji wśród przybyłych czytelników, było bez owijania w bawełnę, szczerze i z dystansem. Spotkanie przypadło do gustu wielu czytelnikom o czym świadczy ilość zakupionych książek oraz długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem autorki.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ewa Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę, ale zanim ją skończyła – trafiła do działu reportażu „Gazety Wyborczej”. W latach 1999–2014 pracowała w „Polityce”. Zajmowała się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci. Pisała także reportaże zagraniczne, między innymi o ataku na World Trade Center, o palestyńskiej Intifadzie i gwałtownym kryzysie w londyńskim City. Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press: w 2005, 2008 i w 2018 roku. Jej książka reporterska pod tytułem „Londyńczycy”, wydana w 2011 przez Wydawnictwo Czarne, została finalistką Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Za reportaż „Angole” (2014) została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” 2015 oraz otrzymała Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia 2015. Za książkę „Był sobie chłopczyk” nominowana do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” 2018.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

MECZ Z PERSPEKTYWY PSA. Wizyta psów z Fundacji Labrador

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie