Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych. Zobacz postęp prac

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego powstaje Ostrowiecki Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych. Będzie służył przede wszystkim rozwojowi młodzieży Ostrowca Świętokrzyskiego.

W Ostrowcu powstaje Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych

Budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej przechodzi przebudowę oraz rozbudowę. W środę, 7 lutego odbyła się specjalna konferencja podczas której zaprezentowano dotychczasowy postęp prac.

- Chcieliśmy pokazać to, co tutaj się dzieje, jakie jest tempo prac. Jesteśmy w symbolicznym miejscu, na granicy, gdzie łączą się dwie instytucje Centrum Kształcenia Ustawicznego i Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych – mówił wiceprezydent Artur Łakomiec i dodał, że będzie to miejsce bardzo ważne na mapie miasta. - Będą tu dwa obiekty, więc będzie tutaj można się uczyć, wspomagać swoją działalność gospodarczą. Mam nadzieję, że tu będą się rodzić pomysły na piękny Ostrowiec i będziemy tu kształcić nowych specjalistów – powiedział wiceprezydent.

Budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego w tej chwili jest remontowany ale także rozbudowywany.
- Będzie ten obiekt dostosowany do osób niepełnosprawnych, będziemy też budowali dodatkową windę, która będzie umożliwiała dostęp osób niepełnosprawnych na każda jedną kondygnację. Trwa także rozbudowana budynku o nowe pomieszczenia, to jest między innymi sala e-gier. Będzie ona takim rarytasem dla osób młodych i dla tych, którzy będą korzystały z tego obiektu – mówił Artur Majcher naczelnik wydziału inwestycji.

Prace idą zgodnie z harmonogramem. - Są one dość zaawansowane. Jesteśmy po wszystkich wyburzeniach, demontażach, mamy w 90 procentach murowania wszystkie zakończone. Instalacje jak widać są w ogromnym zaawansowaniu, myślę, ze wentylacja, klimatyzacja to jest na poziomie około 60 procent, elektryka na poziomie 30 procent. Głównie skupiamy się na obiekcie Centrum Kształcenia Ustawicznego, bo trzeba pamiętać, że mamy dwu etapowy odbiór – tłumaczył Wojciech Delmaczyński prezes Thermobud oraz Lider Konsorcjum.

W pierwszym etapie zostanie oddany do użytku budynek przeznaczony na Centrum Kształcenia Ustawicznego, co nastąpi z końcem kwietnia, natomiast budynek Integratora będzie gotowy w listopadzie.

Doktor Aneta Pierścinska - Maruszewska, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim podkreśla, że oba podmioty na pewno będą ze sobą współpracowały.
- Profile kształcenia Centrum Kształcenia Ustawicznego pokrywają się w dużej mierze z tymi pracowniami, które będą otworzone wraz z powstaniem Integratora. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kwitła i przyczyni się do bardzo wielu ciekawych inicjatyw, z których będą mogli korzystać bezpłatnie nasi mieszkańcy – dodała.

Z 20 i pół miliona złotych, które pokryją inwestycje, 11 milionów to środki zewnętrzne, natomiast pozostała kwota to środki własne gminy. Wiceprezydent Artur Łakomiec poinformował, że miasto starało się o dodatkowe środki, które już zostały przyznane, co na pewno zmniejszy udział środków gminy.

Ostrowiecki Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych będzie nowoczesną jednostką miejską prowadzącą zajęcia edukacyjne i praktyczne dla dzieci i młodzieży, pozwalającą na integrowanie się osób przedsiębiorczych, proaktywnych, zainteresowanych własnym rozwojem. Integrator będzie uzupełniał ofertę ostrowieckich szkół, a także inicjował i koordynował działania służące rozwijaniu w ostrowczanach i ostrowczankach kompetencji potrzebnych na rynku pracy przyszłości.

Ostrowiecki Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych będzie nowoczesną jednostką miejską prowadzącą zajęcia edukacyjne i praktyczne dla dzieci i młodzieży, pozwalającą na integrowanie się osób przedsiębiorczych, proaktywnych, zainteresowanych własnym rozwojem. Integrator będzie uzupełniał ofertę ostrowieckich szkół, a także inicjował i koordynował działania służące rozwijaniu w ostrowczanach i ostrowczankach kompetencji potrzebnych na rynku pracy przyszłości.

Zobaczcie galerię zdjęć z ostrowieckiego inkubatora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie