MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Ożarowie sprawdzili wiedzę pożarniczą. Nagrodzono najlepszych

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
23 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Ożarów rywalizowało w corocznie przeprowadzanych w Gminie Ożarów eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Ożarowie.
23 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Ożarów rywalizowało w corocznie przeprowadzanych w Gminie Ożarów eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Ożarowie. Urząd Miasta i Gminy Ożarów
23 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Ożarów rywalizowało w corocznie przeprowadzanych w Gminie Ożarów eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Ożarowie.

Uczniowie ożarowskich szkół sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą

W Ożarowie odbyły się eliminacje miejsko – gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem Turnieju był Urząd Miejski w Ożarowie oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ożarowie. Uczestnicy eliminacji rywalizowali w III grupach: I – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, II – uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i III – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 20 pytań zamkniętych z historii pożarnictwa, struktury organizacyjnej służb pożarniczych, ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz aktualnych przepisów przeciwpożarowych, a ponadto zestaw 10 pytań otwartych, w których musiał wykazać się wiedzą na temat sprzętu przeciwpożarowego.

Jury eliminacji powołane zostało przez druha Marcina Majchera – burmistrza Ożarowa, prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ożarowie w składzie: druh Piotr Rynio – Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Ożarowie, druh Łukasz Adamski – Inspektor do spraw obronnych, Obrony Cywilnej, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miejskiego w Ożarowie, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Opatowie i Sekretarz Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ożarowie, druh Grzegorz Wydrzycki – Skarbnik Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ożarowie oraz druhna Maria Kobrzycka-Beczek – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ożarowie.

Komisja dokonała sprawdzenia prac i wyłonienia laureatów.
W I grupie

  • 1. miejsce zajął Bartosz Ciszowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie,
  • 2. Stanisław Wąsik ze Szkoły Podstawowej w Janowicach,
  • 3. Miłosz Bidziński z ZSO im. E. Szylki

.

W II grupie

  • zwyciężył Jakub Szymański z Publicznego Zespołu Szkoły i Przedszkola w Lasocinie,
  • 2. miejsce zajął Piotr Żyła z SP w Janowicach,
  • 3. zajęła Oliwia Tomalska z PZSiP w Lasocinie.

W III grupie

  • 1. miejsce zajął Bartłomiej Bzduch,
  • 2. Kamila Kwiecień – oboje z Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie,
  • 3. miejsce zajął natomiast Igor Stępień z ZSO im. E. Szylki.

Bartosz Ciszowski, Stanisław Wąsik, Jakub Szymański, Piotr Żyła, Bartłomiej Bzduch i Kamila Kwiecień wywalczyli tym samym awans do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Na zakończenie Turnieju Jury dokonało wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych. Podsumowania rywalizacji dokonał dh Tomasz Sobieraj – Sekretarz Gminy Ożarów, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Opatowie. Z wyrazami wdzięczności zwrócił się do wszystkich uczestników eliminacji, podziękował opiekunom za pracę z młodzieżą, organizatorom za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie sprawdzianu wiedzy, a laureatom pogratulował zajętych miejsc i życzył sukcesów w kolejnych etapach Turnieju.

Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń podczas rozmów i wspólnego poczęstunku.

Zobacz zdjęcia z turnieju

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie