W piatek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec podejmuje SMS Sosnowiec (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ [email protected]
Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec niepocieszone schodziły z parkietu po porażce z liderem. Rafał Soboń
Ostrowieckie siatkarki ponownie zagrają we własnej hali. W piątkowy wieczór powalczą o punkty z młodym zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca.

Po wygranych 3:0 z Sielsią Volley Chorzów/Mysłowice i 3:2 z Wieżycą w Stężycy w sobotę ostrowieckie siatkarki zmierzyły się z liderem rozgrywek - Jedynką Aleksandrów Łódzki. Przyjezdne udowodniły w ostrowieckiej hali, że ich celem w tym sezonie będzie awans do Orlen Ligi. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego dobrze rozpoczęły pierwszą partię, prowadząc nawet 5:2, ale przyjezdne szybko odrobiły straty i wymiana ciosów trwała do końca seta. Po zaciętej końcówce, w której ostrowczanki miały piłkę setową ale jej nie wykorzystały, 28:26 wygrały przyjezdne, a udanym kończącym atakiem popisała się wprowadzona do gry chwilę wcześniej była siatkarka AZS WSBiP KSZO - Anna Tomczyk. W drugim secie już przy stanie 7:11 trener Dariusz Parkitny wykorzystał przysługujące mu dwie przerwy, jednak nie wpłynęły one znacząco na poprawę gry.

Rywalki za wszelką cenę próbowały wyłączyć z ataku Agnieszkę Starzyk-Bonach, która musiała przedzierać się przez solidny blok. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Małgorzata Ślęzak, jednak to było za mało, by wygrać tego seta i mecz. Obraz gry nie uległ zmianie także w trzeciej odsłonie. W końcówce meczu Jedynka konsekwentnie wykluczała z gry ostrowiecką rozgrywającą posyłając serwisy tuż za siatkę, przez co gospodynie popełniły kilka błędów atakując w aut i w efekcie ta partia zakończyła się z 17 punktami na koncie AZS WSBiP KSZO.

Teraz nasze akademiczki zmierzą się także we własnej hali z młodymi siatkarkami SMS Sosnowiec, choć nietypowo, bo w piątek. Pod znakiem zapytania stoi występ w tym spotkaniu Marty Szafraniak, która zmaga się z kontuzją stawu skokowego.