W piątek na Arenie Kielc Korona zagra sparing z Widzewem Łódź

/dor/
Kamil Markiewicz
Piłkarze Korony w kiepskich nastrojach wrócili z Bielska-Białej. Po słabym meczu przegrali z Podbeskidziem 0:1 i spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. We wtorek mieli wolne, w środę w planie mają dwa treningi, a w piątek na Arenie Kielc rozegrają sparing z Widzewem Łódź.

Trener Jose Rojo Martin nie tak wyobrażał sobie pierwszy wyjazdowy mecz z Koroną. Jego podopieczni byli tłem dla Podbeskidzia, słabo prezentowali się pod względem fizycznym i mają niechlubną statystykę - 19 spotkań bez zwycięstwa na boisku rywala. - Byliśmy dzisiaj słabi, bo nie zagraliśmy na miarę swoich możliwości - mówił popularny Pacheta, który na konferencji prasowej był wyraźnie rozczarowany występem swoich podopiecznych.

We wtorek hiszpański szkoleniowiec dał wolne swoim podopiecznym, w środę mają dwa treningi - o godzinie 10 i 17.30. W pełnym wymiarze nie będzie w nich jeszcze uczestniczył Paweł Golański, któremu w meczu z Piastem Gliwice odnowił się uraz. Ale jest szansa na to, że popularny "Golo" dojdzie na spotkanie z Legią Warszawa, które odbędzie się w sobotę, 14 września. W ten weekend jest bowiem przerwa w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy ze względu na mecz reprezentacji Polski.

Te przerwę kielczanie wykorzystają na rozegranie dwóch spotkań sparingowych. W piątek o godzinie 15 na Arenie Kielc zmierzą się z innym zespołem ekstraklasy - Widzewem Łódź. Wstęp na to spotkanie jest wolny. W niedzielę w Mielcu kielczanie rozegrają mecz towarzyski z drugoligową Stalą. Uświetni on obchody Święta Stali Mielec, rozpocznie się o godzinie 17.