W pierwszej lidze piłkarzy ręcznych. Niespodziewane problemy KSSPR Końskie

/PK/
Niespodziewane problemy mieli szczypiorniści KSSPR Końskie, przegrywając do przerwy z przedostatnią drużyną w tabeli. W drugiej połowie dominowali już zdecydowanie.

KSSPR Końskie - Anilana PŁ UŁ Łódź 31:25 (14:16)
KSSPR: Ratuszniak, Witkowski 1 - Dobrowolski, Grabarczyk 3, Gmerek 2, P. Matyjasik 1, Słonicki 1, Maleszak 2, T. Napierała 6, Pilarski, Iskra, Dankowski 6, Bąk 4, Smołuch 5, Sękowski.

Drużyna trenera Michała Przybylskiego, jakby rozkojarzona odbywającym się równolegle konkursem skoków narciarskich, w którym złoty medal zdobywał Kamil Stoch, dała sobie narzucić styl gry łodzian. Anilana dominowała szczególnie w końcówce pierwszej połowy, w 26 minucie gospodarze przegrywali już 11:15.

Na drugą część konecczanie wyszli zmobilizowani, zaczęli świetnie gra w obronie. Zdobyli cztery pierwsze bramki po przerwie (z których trzy zdobył Sebastian Smołuch), w 42 minucie prowadzili już 23:17, a w 29 - 26:19.

W innych meczach: AZS UMCS Lublin - Olimp Grodków - mecz w niedzielę, Zagłębie Sosnowiec - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:27 (13:13), Siódemka Miedź Legnica - SPR Tarnów 39:25 (20:12), Szczypiorno Kalisz - Śląsk Wrocław 21:22 (11:11), AZS Przemyśl - ŚKPR Świdnica 30:30 (20:16), Viret CMC Zawiercie - Olimpia Piekary Śl. 33:34 (14:16)

1. Śląsk 18 35 600-383
2. Viret 18 28 619-545
3. Siódemka 18 26 585-485
4. Olimpia 18 25 545-469
5. KOŃSKIE 18 25 552-495
6. Szczypiorno 18 23 533-466
7. Przemyśl 18 18 550-542
8. Olimp 17 16 459-469