W rozpoczętych w Kielcach Mistrzostwach Polski w Pool Bilard brylują gospodarze (zdjęcia)

Sławomir STACHURA
Mistrzem Polski w odmianie 8 bil zastał Michał Turkowski z Nosanu Galeria Echo Kielce. Fot. Sławomir Stachura
Od poniedziałku w Hotelu Binkowski w Kielcach rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Pool Bilard. Rozdano medale w odmianie 8 bil i w rolach głównych wystąpił Nosan Galeria Echo Kielce, zdobywając ich aż pięć!

W "8" aż czterech graczy kieleckiego klubu - Michał Turkowski, Bartosz Rozwadowski, Radosław Babica i Karol Skowerski awansowało do ćwierćfinału. Złoty medal zdobył Turkowski, który po pasjonującym finale pokonał Skowerskiego 8:7, a "brąz" wywalczył Babica, przegrywając walkę o finał 3:8 z Turkowskim. W kategorii pań "srebro" zdobyła Oliwia Czupryńska (Nosan Galeria Echo) przegrywając w finale 2:5 z Karoliną Pikul z Oskara Stalowa Wola. "Brąz" zdobyła inna reprezentantka gospodarzy - Agata Sokołowska.

Zanim we wtorek rozpoczęła się decydująca walka w "8" odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw. Uczestniczyli parlamentarzyści i władze samorządowe województwa na czele z wojewodą świętokrzyskim Bożentyną Pałką-Koruba. Wręczono też medale i puchary drużynom, które stanęły na podium tegorocznej edycji pierwszej ligi bilardowej. Mistrzostwo, jak już informowaliśmy wcześniej, zdobył Nosan Galeria Echo Kielce w składzie: Radosław Babica, Karol Skowrski, Tomasz Kapłan, Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski, których trenuje Marek Karlikowski.

Oprócz rywalizacji o medale, w hotelu Binkowski bilardziści walczą też o kluczyki do Chevroleta Spark. Samochodem z Kielc wyjedzie zwycięzca rankingu Polski w kategorii mężczyzn, a prowadzi Mariusz Skoneczny z klubu Duet Tomaszów Mazowiecki.

W mistrzostwach wystartowała cała krajowa czołówka - 40 mężczyzn i 12 kobiet, którzy rywalizują w trzy odmiany - oprócz rozstrzygniętej już 8 bil, także w "9" i "10". - Po to by grać w finałach w tym pięknym hotelu, w eliminacjach rywalizowało 300 bilardzistów z całego kraju. Jest tu cała elita - cieszy się Marcin Krzemiński, honorowy prezes Polskiego Związku Bilardowego. Mistrzostwa potrwają do piątku, a patronuje im "Echo Dnia".
Kąt

Środa i piątek w mistrzostwach. Środa - finał 9 bil (godzina 20.30). Piątek - finały 10 bil (15.30), dekoracja medalistów i zakończenie mistrzostw (17).