MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Sandomierzu podsumowano Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Poznaj nazwiska finalistów i wyróżnionych. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
W Sandomierzu podsumowano VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Zwycięzcy i wyróżnieni odebrali nagrody i gratulacje w Ratuszu.  I miejsce  i tytuł Mistrza ortografii zdobyła Barbara Bukszyńska, klasa IV Szkoła Podstawowa numer 2 w Sandomierzu - pierwsza z lewej. Więcej na kolejnych zdjęciach
W Sandomierzu podsumowano VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Zwycięzcy i wyróżnieni odebrali nagrody i gratulacje w Ratuszu. I miejsce i tytuł Mistrza ortografii zdobyła Barbara Bukszyńska, klasa IV Szkoła Podstawowa numer 2 w Sandomierzu - pierwsza z lewej. Więcej na kolejnych zdjęciach Klaudia Tajs
W Sandomierzu podsumowano 7.Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Zwycięzcy i wyróżnieni odebrali w Ratuszu nagrody i gratulacje. Pierwsze miejsce zajęła i została Mistrzem Ortografii Barbara Bukszyńska z klasy IV Szkoły Podstawowej numer 2 w Sandomierzu. Zobaczcie zdjęcia.

W Sandomierzu podsumowano 7.Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu sandomierskiego i polegał na napisaniu dyktanda w języku polskim.

W sumie w konkursie wzięło udział prawie 200 uczniów z całego powiatu sandomierskiego. Do finału doszło 39 uczniów.
Monika Kozera-Wierzchoś, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu współorganizator konkursu przyznała, że w co roku poradnia diagnozuje bardzo dużo dzieci pod kątem dyslekcji. - Mamy wrażeniem, że co roku znajomość zasad ortografii jest coraz słabsza. Dlatego postanowiliśmy organizować ten konkurs. Co roku mamy ponad 200 uczniów na etapie szkolnym, a na etapie gminnym około 40. Warto brać udział w tym konkursie dla utrwalenia zasad i reprezentowania szkoły - – powiedziała dyrektor Monika Kozera-Wierzchoś.

Autorka dyktanda doktor Danuta Paszkowska zdradziła, że żaden z uczniów nie napisał tekstu bezbłędnie. - Tekst, który jest zwieńczeniem dochodzenia do etapu powiatowego, nie może być nazbyt łatwy. Co też należy tłumaczyć w ten sposób, że młodzież staje przed zadaniem trudnym. Jeśli otrzymuje zadanie nazbyt łatwe to za rok już do dyktanda nie przystąpi. Odpowiedni poziom, stopień trudności może skłonić do spróbowania swoich sił raz jeszcze. Do tego zachęcamy tegorocznych zwycięzców – powiedziała doktor Paszkowska.

Zobacz zdjęcia 7.Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Sandomierzu, podsumowanie

Zwycięzcy 7. Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Sandomierzu

  • I miejsce - Mistrzem ortografii została Barbara Bukszyńska, klasa IV Szkoła Podstawowa numer 2 w Sandomierzu
  • II miejsce - Weronika Kaca, klasa VI Szkoła Podstawowa numer 1 w Sandomierzu
  • III miejsce - Maria Osemlak, klasa V Szkoła Podstawowa w Świniarach Starych

Wyróżnienie w 7.Powiatowym Konkursie Ortograficznym otrzymują następujące osoby:

  • 1. Adam Józefczak, klasa VIII Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Armii Krajowej w Zawierzbiu
  • 2. Zuzanna Lis, klasa VI Zespołu Szkoły i Przedszkola w Świniarach Starych
  • 3. Hanna Ziółek, klasa VI Szkoła Podstawowa numer 4 w Sandomierzu
  • 4. Amelia Świątańska, klasa VII Szkoła Podstawowa numer 2 w Sandomierzu.

Finaliści i wyróżnieni odebrali gratulacje i nagrody w sandomierskim Ratuszu. Gratulacje złożył między innymi burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź i starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Spotkanie w Ratuszu dopełniły występy artystyczne. Zaśpiewały Joanna Bielecka i Amelia Kordyka ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu.

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, Urząd Miasta, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza w Sandomierzu oraz Oddział Zamiejscowy Kuratorium Oświaty w Sandomierzu zorganizowali po raz siódmy Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości reguł zasad ortograficznych i umiejętności stosowania ich w praktyce, podnoszenie poziomu kompetencji i kultury języka uczniów, kształcenie nawyku stosowania podstawowych zasad ortograficznych, stwarzanie uczniom możliwości zaprezentowania posiadanej wiedzy, a przede wszystkim wzbudzenie świadomości, że troska o poprawność języka ojczystego to patriotyzm.

Zobacz zdjęcia 7.Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Sandomierzu, podsumowanie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie