W sobotę juniorzy KSZO zaatakują lidera

Rafał SOBOŃ
Dobra postawa ostrowieckiej młodzieży i trzecie miejsce w Centralnej Lidze Juniorów Starszych. W sobotę w Mielcu zagrają z liderem - tamtejszą Stalą.

Ostatni mecz

MKS KSZO Junior Ostrowiec - Górnik Łęczna 2:0 (1:0). Bramki: Paweł Czajkowski 11, Dominik Świątek 80 minuta. MKS KSZO: Zacharski - Larkowski, Mężyk, Cebula, Kowalski, P. Jedlikowski (83. J. Jedlikowski), Gajewski, Czajkowski (90. K Świątek), Bełczowski, D. Światek (88. Kosno), Bąk (66. Zimoląg)

Kolejne trzy punkty dopisali do swojego dorobku w Centralnej Lidze Juniorów Starszych podopieczni trenera Waldemara Domagały. W minioną sobotę na stadionie przy Świętokrzyskiej pokonali 2:0 Górnik Łęczna, choć okazji do strzelenia gola mieli jeszcze więcej. Pierwsza połowa meczu z outsiderem rozgrywana była pod wyraźne dyktando gospodarzy. Już w jedenastej minucie po faulu w polu karnym na Piotrze Jedlikowskim prowadzący zawody Tomasz Skopiński podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił kapitan zespołu, Paweł Czajkowski. Przerwa co prawda nieco uśpiła gospodarzy, przez co w drugiej połowie zespół z Łęcznej przeprowadził kilka akcji, brakowało w nich jednak wykończenia i w sumie Konrad Zacharski nie musiał się napracować broniąc dostępu do bramki i wciąż po stronie strat ma zaledwie cztery bramki. Na wysokości zadania dziesięć minut przed końcem meczu stanął natomiast Dominik Świątek, który ustalił wynik meczu na 2:0.

W sobotę przed podopiecznymi trenera Waldemara Domagały poprzeczka zostanie zawieszona dużo wyżej. O godzinie 16 zagrają na boisku lidera, Stali Mielec. Obie drużyny mogą pochwalić się zbliżonymi statystykami. Mielczanie mają na koncie 13 punktów, 8 bramek zdobytych i 3 straconych. Nasz zespół ma w dorobku 11 punktów, 6 bramek zdobytych i 4 stracone. Zapowiada się więc mecz walki, w którym ważniejsze będą trzy punkty, niż efektowny wynik.