W sobotę KSZO walczy o pierwsze zwycięstwo

Kamil Markiewicz
KSZO powalczy o pierwsze zwycięstwo. Na zdjęciu Alicja Wójcik z trenerem Dariuszem Parkitnym. Rafał Soboń
Drużyny z ORLEN Ligi po przerwie wracają na ligowe parkiety. W sobotę, o godzinie 17, w meczu 14. kolejki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podejmować będą Legionovię Legionowo.

Ostrowczanki, które z dorobkiem zaledwie 2 punktów zajmują ostatnie miejsce w tabeli, w tym sezonie nie zanotowały jeszcze zwycięstwa. Przełamaniem ich niemocy ma być sobotnia konfrontacja z Legionovią, która plasuje się na dziesiątej pozycji. Wyprzedza KSZO zaledwie o 3 punkty. - Nie mamy nic do stracenia. Dziewczęta muszą uwierzyć w siebie. Bardzo zależy nam na tym, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na pewno pomogłoby ono nam w wygrywaniu kolejnych spotkań. Zespół z Legionowa od wielu kilku lat występuje w ORLEN Lidze. Ma on młody, ale dobry zespół. Jest to drużyna w naszym zasięgu. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Legionowie, pierwsze dwa sety graliśmy na przewagi. Gdybyśmy je wygrali, to mecz mógł potoczyć się całkiem inaczej i może to my cieszylibyśmy się ze zwycięstwa - powiedział Dariusz Parkitny, trener KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W pierwszej rundzie ostrowiecki zespół przegrał w Legionowie 0:3. W sobotnim meczu w KSZO nadal nie zagra kontuzjowana atakująca Zuzanna Pieczka, która wraca do pełni sił po kontuzji kolana. Jej rekonwalescencja potrwa około trzech tygodni.