Tak padła bramka dla KSZO w meczu z Popradem.
Tak padła bramka dla KSZO w meczu z Popradem. Rafał Soboń
Do końca rundy jesiennej pozostały już zaledwie cztery kolejki. Terminarz wydaje się być niesprzyjający dla graczy trenera Rafała Lasockiego, którzy zmierzą się w tym czasie aż z trzema zespołami z pierwszej czwórki oraz jedenastą na tę chwilę Wisłą II Kraków.

Ostatni mecz

KSZO 1929 Ostrowiec - Poprad Muszyna 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Rafał Lasocki 73 minuta - 1:1 - Bartłomiej Damasiewicz 90. KSZO 1929: Duda - Dylewski, Lasocki, Gruszka, Kijanka - Żak (63. Czerwiński), Sulima, Mąka (46. Sudy), Gehman (80. Gardynik) - Dziadowicz, Kosowski.

W meczu z Popradem gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataku. Szczególnie aktywny w środku pola był Jakub Sulima, z przodu natomiast szarpał Kamil Dziadowicz, jednak w akcjach KSZO brakowało wykończenia. Goście z kolei sprawiali wrażenie zadowolonych z remisu i do znudzenia rozgrywali piłkę w tyłach na całej szerokości boiska z wykorzystaniem bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a najgroźniejszą akcją w tej części gry okazała się ta z 28 minuty, gdy po uderzeniu z woleja Piotra Saratowicza, piłkę na słupek sparował Cezary Duda. W drugiej połowie kibice obejrzeli dwie bramki. W 73 minucie KSZO wykorzystał swój największy atut - stały fragment gry. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Konrad Kijanka, piłkę sprytnie głową uderzył Arkadiusz Czerwiński i choć Daniel Bomba zdołał sparować piłkę, ta spadła na głowę Rafała Lasockiego, który słynie z gry głową i doskonale odnalazł się w sytuacji podbramkowej. Gospodarzom nie dane było jednak tego dnia cieszyć się z trzech punktów. W 90 minucie meczu popełnili błąd, który z zimną krwią wykorzystał Bartłomiej Domasiewicz ustalając wynik spotkania na 1:1.

CIĘŻKIE MECZE NA KONIEC

Zgodnie z harmonogramem, w najbliższą sobotę KSZO 1929 zagra na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn. Kolejne dwa spotkania odbędą się przy Świętokrzyskiej, a rywalami będą rezerwy Wisły, a tydzień później wciąż liderujący, choć zmagający się ze sporą zadyszką lider z Oświęcimia - Soła. Na koniec rundy jesiennej KSZO czeka wyjazd na kolejny derbowy pojedynek, tym razem z rezerwami Korony Kielce.

Zespół Łysicy Bodzentyn przed tygodniem w meczu pucharowym zmierzył się w Bodzechowie z rezerwami KSZO 1929 Ostrowiec. Po dwóch trafieniach Dariusza Anduły oraz bramkach Krystiana Płusy, Piotra Gardynika i samobójczym golu Krystiana Czai 5:0 wygrali gracze Łysicy. Jak zakończy się konfrontacja pierwszego zespołu w Bodzentynie?

Ten derbowy mecz jest niezwykle ważny nie tylko dla kibiców, ale i zespołu rywali, w którym sporo zawodników ma za sobą występy w barwach KSZO. Początek spotkania zaplanowano na sobotę 26 października na godzinę 14.