W sobotę w Ostrowcu derby piłkarzy ręcznych

PK
Sławomir Stachura
Bardzo ciekawie zapowiadają się sobotnie derby województwa świętokrzyskiego w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych, do których dojdzie w sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim. KSZO Odlewnia podejmuje rezerwy Vive Tauronu Kielce. Początek spotkania w hali przy ulicy Świętokrzyskiej o godzinie 17.

Ostrowczanie w inauguracyjnej kolejce drugiej rundy zanotowali fatalny występ w Grodkowie. Przegrali tam Olimpem, ostatnią drużyną w tabeli, aż 19:30. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niedawno zespół z Ostrowca zmienił trenera – doskonale znanego w Kielcach Aleksandra Malinowskiego zastąpił Tomasz Radowiecki.

Zespół z Kielc w pierwszym tegorocznym meczu ligowym zremisował u siebie z SPR Tarnów 32:32. Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg, bo zespół z Tarnowa w pierwszej połowie prowadził już różnicą 10 bramek, do przerwy wygrywał 23:14. Jeszcze w 53 minucie kielczanie przegrywali 26:31, mimo to zdołali doprowadzić do remisu.

W pierwszej rundzie KSZO Odlewnia wygrał w Kielcach 36:31. Aktualnie ostrowczanie zajmują 11. miejsce w tabeli, mając 11 punktów. Tuż za nimi, również z jedenastoma punktami, są podopieczni trenera Rafała Bernackiego. Oba zespoły mają identyczny bilans – po pięć zwycięstw, po jednym remisie i po osiem porażek. Ostrowczanie mają bilans bramkowy lepszy o zaledwie jednego gola od kielczan.