W „Szkole Sztuki” w Ostrowcu będą uczyć świadomości...

  W „Szkole Sztuki” w Ostrowcu będą uczyć świadomości artystycznej

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W „Szkole Sztuki” w Ostrowcu będą uczyć świadomości artystycznej

  ©Redakcja

  „Szkołę Sztuki”, która trwać będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim przez najbliższe dwa miesiące, właśnie otworzyło Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki. Zajęcia kierowane są do dwóch grup wiekowych - dzieci i młodzieży zainteresowanej rozwijaniem artystycznych pasji.
  W „Szkole Sztuki” w Ostrowcu będą uczyć świadomości artystycznej

  ©Redakcja

  „Szkoła Sztuki” to projekt edukacyjny, w ramach którego młodzież otrzyma solidny kurs artystyczny, zaś dzieci wezmą udział w inspirujących zajęciach pobudzających kreatywność. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, bowiem cały ich koszt został sfinansowany dzięki dotacji gminy Ostrowiec.

  Kurs artystyczny dla młodzieży obejmie naukę klasycznego rysunku dla kandydatów na wyższe uczelnie. Poprowadzi go Marcin Jedlikowski.
  Dodatkowo młodzież uczestniczyć będzie w kursie historii sztuki od prehistorii po współczesność, prowadzonym przez Wojtka Mazana. Zakres materiału zgodny jest z kanonem, który obowiązuje na egzaminach maturalnych z historii sztuki oraz na egzaminach na studia.

  - W zajęciach wezmą udział osoby w wieku od 14 do 19 lat. Planowaliśmy, ze względu na ograniczoną powierzchnię, grupę 10 - osobową, jednak zgłosiło się trzy razy więcej chętnych. Nikogo nie chcemy zawieść, więc zorganizujemy spotkania także dla pozostałych - mówi Marcin Jedlikowski. - Nasi słuchacze będą się uczyć obserwacji, wykorzystywania rysunku i malarstwa do osiągnięcia twórczej wypowiedzi.

  Praktyka poparta będzie teorią, właśnie po to aby rozwijać świadomość artystyczną.
  Zajęcia pobudzające kreatywność dla dzieci składają się z ćwiczeń plastycznych, elementów projektowania, dekorowania oraz zabaw służących usprawnianiu twórczego myślenia. Uczestnicy będą mieli okazję bawić się w niekonwencjonalny sposób słowami i przedmiotami codziennego użytku, rozwiązywać problemy, tworzyć zabawki, instrumenty muzyczne, obrazki. Te zajęcia są dedykowane dzieciom w wieku od 7 do 13 lat.

  - Jeśli chodzi o pracę twórczą dzieci będą miały pełną dowolność. Dostaną narzędzia i materiały, a reszta będzie już zależeń tylko od ich wyobraźni - mówi prowadząca grupę dziecięcą Katarzyna Kozińska.

  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych w Centrum Aktywności Obywatelskiej. W uroczystym otwarciu wziął udział radny miejski Mariusz Łata, bowiem stowarzyszenie otrzymało na ten cel 9 tysięcy złotych z budżetu miasta.


  ZOBACZ TEŻ: Widowiskowa rozbiórka kamienicy w Grudziądzu

  Dostawca: x-news.pl

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018