Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W szkole z Ożarowie latają dronem

Michał Leszczyński
Dron testowali uczniowie Technikum Informatycznego: Szymon Kaczmarski,  Daniel Kozłowski i Jakub Gała.
Dron testowali uczniowie Technikum Informatycznego: Szymon Kaczmarski, Daniel Kozłowski i Jakub Gała. archiuwm szkoły
Uczniowie Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie mają ciekawą pomoc naukową.

Pod koniec lutego w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie odbyły się pierwsze testy drona, które nadzorowali uczniowie Technikum Informatycznego: Szymon Kaczmarski, Daniel Kozłowski i Jakub Gała.

- Quadrocopter został zakupiony w ramach ogólnopolskiego programu „Równać szanse” , w którym uczestniczą uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjum „U Skłodowskiej” – projekt: „Leć razem z nami”, pod opieką pani Katarzyny Wójcik - mówi Marcin Stańczyk, dyrektor Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie.
Celem programu jest wyrównanie szans młodych osób mieszkających i uczących się w małych miejscowościach w zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności przydatnych w przyszłym życiu.

- W przypadku projektu „Leć razem z nami” stawiamy na rozwój umiejętności organizacyjnych oraz pracę zespołową - dodaje dyrektor.

Zdjęcia panoramy Ożarowa nie zrobiono z pokładu samolotu tylko z drona, którym od końca lutego mogą „bawić” się uczniowie Zespołu Szkół imienia Marii
Zdjęcia panoramy Ożarowa nie zrobiono z pokładu samolotu tylko z drona, którym od końca lutego mogą „bawić” się uczniowie Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie. archiuwm szkoły

W ramach realizacji projektu , młodzież będzie samodzielnie planować wydarzenia oraz inicjatywy, w których następnie będą uczestniczyć. Pośród wielu zaplanowanych działań jest i to- związane z nauką obsługi drona, w celach jego późniejszego wykorzystania. Jednym z najpopularniejszych obszarów, w jakich korzysta się z dronów, jest fotografowanie terenów i wydarzeń z powietrza. Coraz modniejsze staje się uwiecznianie ciekawych wydarzeń z lotu ptaka. Montowane na dronach kamery mogą uwiecznić scenę w wysokiej rozdzielczości, ukazując ją z zupełnie innej perspektywy niż w przypadku tradycyjnej fotografii czy filmowania.

Zakupiony w ramach projektu dron lata z prędkością do 57 kilometrów na godzinę. Od operatora może oddalić się na kilometr, a w pełni naładowana bateria pozwala na około 25 minut lotu. Dron umożliwia loty w kilku trybach oraz posiada własną, zamontowaną kamerę rejestrująca film w wysokiej jakości. Trzy osiowy stabilizator kompensuje drgania kamery w trzech płaszczyznach, tym samym dbając o stabilność zapisywanego obrazu. Lot dronem umożliwia podgląd obrazu na żywo, na ekranie na zwykłego smartfona, w którym jest symulator lotu, książka lotów, czyli najważniejsze dane każdego kursu: trasę na mapie, czas, wysokość, odległość, data.

- To dla nas bardzo istotna pomoc naukowa - zaznacza Marcin Stańczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie