Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Wodzisławiu powstanie Centrum Kultury. Jest umowa! Zobacz wizualizację

Mateusz Zapart
Mateusz Zapart
W Wodzisławiu zostanie wybudowane Centrum Kultury. Burmistrz Wodzisławia Dominik Łukasik podpisał umowę z wykonawcą, firmą "Kartel" S.A. Zobacz na kolejnych slajdach wstępną wizualizację budynku
W Wodzisławiu zostanie wybudowane Centrum Kultury. Burmistrz Wodzisławia Dominik Łukasik podpisał umowę z wykonawcą, firmą "Kartel" S.A. Zobacz na kolejnych slajdach wstępną wizualizację budynku MiG Wodzisław
W czwartek, 7 grudnia w Wodzisławiu podpisano umowę z wykonawcą na budowę długo wyczekiwanego przez wszystkich mieszkańców Centrum Kultury. Nowe kulturalne centrum Wodzisławia ma zostać wybudowane w 18 miesięcy, czyli do połowy 2025 roku. Koszt budowy wyniesie prawie 8 milionów złotych.

Centrum Kultury w Wodzisławiu! Podpisano umowę z wykonawcą

Dobre wieści dla mieszkańców Wodzisławia. Podpisano umowę na budowę Centrum Kultury za 7 milionów 943 tysiące 340 złotych. Wielofunkcyjny budynek nowego Centrum Kultury będzie mieć 750 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W budynku znajdować będzie się Gminna Biblioteka Publiczna, Świetlica Środowiskowa, sala ze sceną, sala konferencyjna oraz pomieszczenia przeznaczone dla działalności stowarzyszeń i organizacji, które działają na terenie gminy Wodzisław oraz do zajęć artystyczno-sportowych dla dzieci i młodzieży.

- Centrum Kultury jest bardzo oczekiwaną inwestycją przez mieszkańców. Dzięki niemu będziemy mieć miejsce, w którym będą mogły odbywać się gminne wydarzenia kulturalne integrujące lokalną społeczność. Będzie to też doskonałe miejsce do spotkań stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich i różnych organizacji

- mówi burmistrz Wodzisławia, Dominik Łukasik.

Na parterze nowego budynku ma się znajdować sala wielofunkcyjna na sto miejsc siedzących. Widownia zostanie rozmieszczona na jednym poziomie. Na tej sali właśnie będą odbywać się gminne imprezy rozrywkowe, uroczystości, ale także spektakle, seanse kinowe oraz koncerty. Na parterze znajdzie się też miejsce na Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Biblioteka będzie złożona z sali głównej obejmującej punkt obsługi czytelników i księgozbiór oraz świetlicę z pomieszczeniem socjalnym i magazynem zbiorów.

Pierwsze piętro Centrum Kultury w Wodzisławiu będzie przeznaczone na szkolenia i spotkania integracyjne. To tam będą znajdować się dwie sale konferencyjne dzielone ścianką mobilną umożliwiającą połączenie sali w jedną. Tutaj będą odbywały się szkolenia, konferencje i spotkania jubileuszowe.

Wykonawcą Centrum Kultury w Wodzisławiu jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Kartel” S.A. w Jędrzejowie. Dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości 7 milionów 140 tysięcy 268 złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Funduszu Inwestycji Strategicznych – Edycja 1/2021.

Centrum Kultury powstanie w przeciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Umowę podpisał burmistrz Dominik Łukasik wraz z przedstawicielem wykonawcy, wiceprezesem "Kartel" S.A. Pawłem Karpińskim.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie