W wyścigu ulicznym najlepsi byli zawodnicy ze Starachowic

/CuK/
Samochody na starcie do wyścigu.
Samochody na starcie do wyścigu. Kazimierz Cuch
Wyścig uliczny na trasie około 1400 m pod nazwą STAROES III runda zorganizowano w niedzielę w Starachowicach. Najlepsi byli zawodnicy ze Starachowic.

Na trasie koło szpitala w Starachowicach wystartowało 22 zawodników z Kielc, Morawicy, Jędrzejowa, Skarżyska-Kamiennej, Buska, Ostrowca Świętokrzyskiego, powiatu starachowickiego i samych Starachowic. Podzielono ich na trzy klasy, zależnie od pojemności silnika samochodu. Ukończyło zawody i sklasyfikowanych zostało 18 zawodników.

Konkurs składał się z trzech przejazdów trasy, z czego dwa lepsze wyniki uwzględniono do klasyfikacji końcowej. W poszczególnych klasach zwyciężyli:
klasa I - do 1300 ccm: 1. Michał Adamczyk - Kielce, 2. Paweł Jantos, 3. Michał Kostrzyński -obaj Starachowice,
klasa II - od 1301 do 1600 ccm: 1. Maciej Piwnik, 2. Radosław Kucharski, 3. Paweł Stolarczyk - wszyscy Starachowice,
Klasa III - powyżej 1600 ccm: 1. Grzegorz Baja - Starachowice, 2. Szymon Zawierucha - Kielce, 3 . Wójcikowski Rafał - Starachowice.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary wręczone przez Romana Jabłczyńskiego, prezesa starachowickiego oddziału Automobilklubu Kieleckiego, organizatora wyścigów. Otrzymali też nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrodę specjalną za najlepszy czas przejazdu ufundowaną przez firmę Stemar zdobył Maciej Piwnik ze Starachowic. Rozlosowano też trzy nagrody wśród wszystkich zawodników. Jedna z nich przypadła jedynej kobiecie startującej w zawodach, Iwonie Kaniewskiej ze Starachowic.